Toto přírodní hnojivo z lesa vám zajistí bohatou úrodu zeleniny bez sebemenší námahy

Fotografie: Packer1028 / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Radost z bohaté úrody zeleniny je vždy obrovská, pokud se vám podaří získat chutné a šťavnaté plodiny. Abyste něčeho takového docílili, zkuste použít toto domácí hnojivo.

Pěstování vlastní zeleniny na zahradě je velice uspokojující činnost, zvláště při bohaté úrodě chutných a šťavnatých plodin. Než ale něčeho takového docílíte, čeká vás skutečně hodně práce. Uděláte spoustu chyb, díky kterým však získáte zkušenosti, a s každým rokem se tak vaše úroda zvětšuje a zvětšuje. Velkým tématem při zahradničení jsou především hnojení a zalévání, to je totiž onen klíč k úspěchu.

Zalévání zeleniny se často podceňuje

Na zalévání často závisí kvalita a četnost vašich plodin. Kdykoli čtete na zahradnických fórech o potížích se správným pěstováním plodin, můžete si všimnout opakujícího se vzorce – rostliny jsou přelité nebo suché, co s tím? Je zalévání zeleniny skutečně tak náročné? Jak se ukázalo, tak ano, uvádí web DomekIOgrodek. Některé druhy zeleniny totiž vyžadují za horkých slunečných dní zalévání i 2x denně, jiné se však spokojí s vodou 1x za týden.

Zalévání jde ruku v ruce také s hnojením, některé rostliny je potřeba přihnojovat, málokdo však přemýšlí nad tím, že tekuté rostlinné hnojivo obsahuje i vodu, již rostlina nasaje. Pokud v zalévání rostliny tápete, držte se jednoduchých pravidel. Pamatujte, že mnohá zelenina snáší lépe vydatnější a méně časté zalévání než často a po troškách. Pokud pěstujete rostliny vyžadující hodně vody, zvažte jejich mulčování.

Toto domácí hnojivo dodá okurkám ty nejdůležitější živiny. 99 % lidí tyto zbytky zbytečně vyhazuje

Hnojení, které urychlí růst zeleniny

Někdy se však může stát, že i přes všechny správné kroky se zelenině nechce plodit. V tomto případě už potřebuje něco víc než jen správné zalévání. Zkuste toto domácí rostlinné hnojivo, které urychlí růst a plození zeleniny. Nasbírejte si v lese kýbl šišek, očistěte je a zalijte 2 litry vody. Vařte asi 20 minut.

borovicová šiška
Fotografie: Freepik

Po vychladnutí nálev přeceďte a přelijte do nádoby. Roztok ze šišek zřeďte na každých 50 ml 1 litrem vody. Hnojte s ním své rostliny 1–2x za 2 týdny. Růst rostlin se zlepší, stejně tak jejich odolnost vůči povětrnostním vlivům i chorobám. O dalších tipech, jak hnojit své rostliny, aby rychleji rostly, jsme již psali na BydlímeÚtulně. Revolučním hnojivem za pár korun je například droždí.

Stejně tak můžete použít i slupky od banánu, jak je uvádí YouTube kanál Slick Garden, kde se dozvíte spoustu užitečných rad, aby vám zelenina úspěšně plodila. Stačí je nakrájet nebo nastříhat, vhodit do kbelíku a zalít vodou. Louhujte a poté přeceďte do láhve. Skvěle se hodí pro hnojení okurek, rajčat i cibule.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*