Skořápky z vajec nevyhazujte, místo toho si vytvořte krásnou dekoraci!

Každý, kdo používá vejce ke konzumaci, má po většinu času zcela jasně danou rutinu, která končí skořápkou v koši. Jak se ale ukazuje, nejde o zcela ideální postup. Skořápky se na první pohled sice mohou jevit jako odpad, ale pokud popustíte uzdu své fantazii, můžete zjistit, že odpadem rozhodně nejsou.

Pokud vejce používáte často, doporučujeme Vám skořápky nevyhazovat a skladovat je ve speciální nádobě. Ptáte se k čemu? Jejich využití Vás 100% překvapí!

Od vaječných skořápek k ručně vyrobeným dekoracím!

Jistě si říkáte, jak by bylo zajímavé, kdybyste svůj domov mohli zajímavým způsobem vylepšit, zejména pak po estetické stránce. My Vám s tím dnes pomůžeme. Nejenom, že není nutné nic kupovat, ale není nutné ani nijak jinak investovat peníze.

Využijeme právě ony skořápky od vajíček. Pokud Vám to přijde zvláštní používat na dekorace v podstatě odpad, potom si vzpomeňte na období Velikonoc. To se vařená vejce barví a jedí a samotné skořápky se po takzvaném vyfouknutí používají také jako dekorativní předmět. My přicházíme se zajímavou inovací, kdy se nemusíte trápit s vyfukováním vajíček, neboť můžete použít jakkoliv rozbitou skořápku. V tom je daný postup unikátem!

Co budete potřebovat?

Jak už jsme prozradili, hlavní ingrediencí jsou skořápky z vajec. Kromě nich je třeba mít k dispozici také kousek jakéhokoliv nádobí a lepidlo. Nic více nepotřebujete, a přesto se Vám podvede vytvořit něco, co bude na první pohled úchvatné. Stačí jenom trocha fantazie a estetického vnímání.

Skořápky nalámejte na menší kusy

První krok je jasný. Skořápky je třeba nalámat na menší kusy. Zde záleží na Vás, jak velké preferujete. Pokud větší, tak mohou mít velikost v rozmezí 0,5 – 1 cm. Stejně tak je ale lze doslova rozdrtit na milimetrové kousky, které se k tvorbě dekorací také hodí. K tomuto je vhodné použít třeba paličku na maso, kladivo, či hmoždíř.

Poté vezměte lepidlo a lepte

A co dělat nyní? Stačí si vzít lepidlo, nanést ho na kus nádobí, které chcete dekorovat a můžete začít zdobit. Může se jednat o různé talířky, mísy, stejně jako džbány, ale i cokoliv jiného, co považujete za vhodné k vylepšení.

Jakmile máte lepidlo naneseno, již může přijít na řadu postupné přikládání skořápek. A zde už necháme plný průchod Vaší fantazii a kreativitě, které se meze nekladou.

Podpořte jedinečnou barevnost

Každý takto vytvořený kousek dekorace zaujme především svou originalitou a jedinečností. To proto, že každý kus nalámané skořápky bude mít jiný tvar i velikost. Toho se při velkovýrobě dekorací nikdy nedosáhne. Také nezapomínejme na to, že je možné celou krásu podpořit i zajímavými barevnými variacemi.

Ty mohou plynout už ze samotného výběru vajec v obchodě. Doporučujeme kupovat nejenom ta klasická, s lehce nažloutlou barvou. Na tvorbu dekorací se budou hodit i vejce zcela bílá. Zkuste také koupit unikátní kropenatá, která mohou být i křepelčí. To vše zajistí, že vytvořená mozaika bude působit velmi originálně.

Fantazii se meze nekladou ani tím, že jednotlivé kousky skořápek nabarvíte. V podstatě lze vytvářet i různé barevné mozaiky, které budou následně vytvářet složitější obrazce. Jen popusťte uzdu své fantazii a hurá do tvoření!