Snadné způsoby, jak přenést trochu jarního vánku a pohody do vašeho domova

Interiér, který je ozdoben v duchu jara je svěží, veselý, pozitivní. Zařídit si jej v tomto duchu není vůbec složité. Určitě nemusíte utrácet velké finanční částky za dekorace ani se pouštět do složitých úprav, jako je malování. Bohatě vám vystačí ručně dělané dekorace, přírodní dekorace, kytky, veselé barvy a příjemné vůně. Poradíme, jak takový jarní interiér vykouzlit.

Kytky

Jaro je známé tím, že vše začíná kvést a kam oko dohlédne hraje to veselými barvami. Toužíte-li přinést si i domů trochu jara, pak neváhejte interiér vyzdobit kytkami. Ať už jde o pokojové rostliny, řezané květiny, luční, ale i hedvábné, papírové, háčkované. Kytky jsou zkrátka základ.

Vůně

K jaru se pojí i příjemné vůně. Vůni vám zprostředkují již zmiňované kytky, ale i vonné svíčky a esenciální oleje. Nemusíte kupovat komerční osvěžovače, stačí, když si do zavařovací skleničky nalijete trochu tvrdého alkoholu (ideálně vodka) a přidáte pár kapek oblíbeného esenciálního oleje, ponoříte bambusové špejle a vůně se bude postupně do ovzduší uvolňovat. Olej můžete nanést i na závěsy, záclonky, polštářky a provonět tak celou domácnost.

Barvy

Jarní barvy do interiéru můžete zakomponovat pomocí polštářků, ubrusů, koberečků, prostírání, povlečení, plédů, potahů na židli, ale i váziček a květináčů. Stačí vybrat jarní motiv, veselé barvy a interiér hned ožije. Večer můžete ulehat do květinových peřin.

Dekorace

K jarním dekoracím patří především květiny, ale i ptáčci, motýlci, zajíčci a další zvířátka. Jarních dekorací existuje na výběr nespočet. Dekorace opět nemusíte kupovat, můžete si je vyrobit. Ať už závěsnou květinovou girlandu do oken, věnečky na pověšení i položení, kamínky, které můžete nabarvit pomocí akrylových barev. Ovšem nic se nemá přehánět. Proto se snažte, aby barvy spolupracovaly a nebolely vás oči, pokud by toho bylo až příliš.

Obrázky: pixabay.com