Starší dáma si postavila svůj vysněný domov na kolech. Nezávislost jejího obydlí je ukázková

Fotografie: ŠJů / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Celý život neměla nikde stání, cestování k ní zkrátka patřilo. Na stará kolena se ale rozhodla, že cestovat může i pohodlně.

Fenomén malých domků tzv. tiny house se nevyhnul ani ženě z Nového Zélandu. Ta se rozhodla si v podobném stylu pořídit zázemí, které ale umístila „na hrb“ velkého nákladního auta. Vytvořila si tak na své cestování plnohodnotný domov.

Na cestách na vlastní pěst

Nomádský styl života má Jude v krvi už dlouho. Přes dvě desítky let strávila na cestách v různých vehiklech typu karavan nebo dodávka. Kvůli špatné izolaci jí ale často byla zima a necítila se úplně pohodlně. Rozhodla se tak, že si postaví svůj vlastní domov na kolech přesně na míru. Jak uvádí pro MyPositiveOutlooks, strhla ji vlna tiny house, nicméně od začátku měla jasno, že nechce dům usadit na zem. A tak si pod něj pořídila nákladní auto.

Původní myšlenka – ušetřit a koupit ojeté auto – se rozplynula ve chvíli, kdy si promyslela výhody nového náklaďáku. Má k němu totiž plný servis, což je na jejích osamělých cestách jednoznačně výhoda. I kvůli tomuto rozhodnutí se její původní rozpočet ale natáhl téměř dvojnásobně, a to na výsledných cca 2,7 milionu korun.

Nezávislý domov na kolech

Judin domov má 6,4 metru na délku a 2,4 metru na šířku. Jeho exteriér pokrývá palubková fasáda z cedrového dřeva, které, jak připomíná portál DřevoStavitel, je velmi odolné a není náchylné na dřevokazný hmyz ani houby. Jude svůj domov vybavila tak, aby byl nezávislý, na střeše tak má solární panely a pod podlahou několik nádrží na čistou, ale i použitou vodu. Menší počet oken na domě plně nahrazují vstupní francouzské dveře a celoprosklená zadní stěna.

Manželé se 3 dětmi už 12 let bydlí v obřím vinném barelu. Útulný patrový domov nabízí vše potřebné

Prosvětlený interiér je šikovně rozvržený. Za vstupem se nachází prostor, který slouží přes den jako obývací pokoj a v noci jako ložnice. Postel má Jude zasunutou pod platformou, na níž stojí kuchyně a koupelna. Kuchyně má standardní vybavení, oddělená koupelna disponuje toaletou a sprchou. Jude má v domě rovněž velké množství skladovacího prostoru. Podobný životní styl jako Jude vede i starší žena, která si vlastnoručně přestavěla Fiat – i o té jsme psali na BydlímeÚtulně.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*