Manželé se 3 dětmi už 12 let bydlí v obřím vinném barelu. Útulný patrový domov nabízí vše potřebné

Big wine barrel on the street of Lviv

Součástí originální dřevěné chaty ve stylu srubu je také velký vinný sud. Rodina ho předělala na patrové bydlení pro dcery.

Dnes už by něco takového nemohlo vzniknout nejen kvůli povolením, ale také přírodní zóně. Barel na víno stojící uprostřed lesů tak dnes představuje unikátní stavbu, která je navíc k tomu obyvatelná. Pětičlenná rodina si díky němu rozšířila obytný prostor.

Do lesů se stěhovali jen na přechodnou dobu

Manželé se se třemi malými dcerami museli přestěhovat ze svého městského domu o velikosti 280 m2 do o více než polovinu menší chaty v lesích. K rozhodnutí je dotlačila tíživá situace a ke kroku se odhodlali pouze proto, že věřili, že jde o dočasný stav. Namísto plánovaného stěhování do LA se ale rozhodli zůstat. Na kouzelném místě v horách Santa Cruz necelých 100 kilometrů od San Francisca tak bydlí už 12 let.

Za tu dobu ale dcery povyrostly a rodině začala být chata z roku 1942 ve stylu srubu o obytné ploše ani ne 120 m2 těsná. Rodina s rozrůstáním nicméně počítala, a proto přebudovala vinný barel na svém pozemku na útulné bydlení. Do něj se přestěhovaly dcery, které tak získaly nejen více prostoru, ale také kýženého soukromí, jak uvádí portál MyPositiveOutlooks.

Útulné patrové bydlení

Stavby kruhového charakteru jsou podle webu Flowee naší minulostí, neboť se staví od pradávna, ale i budoucností, protože jsou energeticky úspornější. A že obytný prostor může vzniknout nejen přestavbou starého plechového sila, o jehož rekonstrukci jsme psali na BydlímeÚtulně, ale i z vinného barelu, dokazuje bydlení této rodiny. Vinný barel byl na pozemek dovezený z Itálie v roce 1962 za účelem shromažďování dešťové vody. Tomuto záměru ale nikdy nesloužil.

Po zamítnutí hypotéky se rozhodli pro krajní řešení. Hobití dům si postavili z úspor

Prostor, jenž barel nabízel, lákal už i původní majitele, kteří jej zařídili nábytkem. Rodina posléze musela místnost upravit, aby odpovídala jejich potřebám. Barel tedy v polovině přepažili podlahou, čímž vzniklo první patro. Do něj umístili postel, zatímco v přízemí ponechali společenský prostor s malou kuchyňkou. Za zmínku pak rovněž stojí i „hlavní“ chata, která obsahuje původní napůl zděnou kuchyni, jídelnu, obývací pokoj a patro s ložnicí a loftem.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]