Za pouhých 35 000 Kč si koupil starý karavan, který přestavěl k obrazu svému. Nyní zde žije s rodinou

Fotografie: Pexels

Jesse je domácí kutil, který se rozhodl pro kompletní rekonstrukci starého karavanu. Trvalo mu to přibližně měsíc a stálo ho to asi 60 000 Kč.

Rodina si pořídila levný karavan ze 70. let, který si celý přestavěla. Chtěli dosáhnout kompromisu mezi modernou a retro stylem, což se odráží nejen ve volbě zařízení, ale třeba i v barevném provedení exteriéru. Výrazný prim zde hraje bílá s černou.

Ve starém karavanu viděl potenciál

Jesse z youtubového kanálu Mullen Woodwork vypustil do světa inspirativní video o přestavbě starého karavanu. Přívěs GoldCoast Camper 1977 pořídil za pouhých 35 000 Kč, nicméně nízká cena se ukázala být na úkor kvality. Karavan byl ve špatném stavu a většina vybavení byla původní, tedy ze 70. let. Jesse se rozhodl ho společně s manželkou kompletně přestavět, a vytvořit tak zázemí pro sebe a jejich děti.

Stav karavanu bylo možné po důkladnější prohlídce shledat jako špatný, ale nikoliv katastrofální. Jesse se musel vypořádat s oprýskaným exteriérem, zatékajícím stropem, zatemňovacími žaluziemi z lamina, dále retro kuchyní a spoustou falešného dřeva a nemoderního zařízení. Kromě dobrého základu Jesse kladně hodnotil nepáchnoucí interiér a poměrně novou troubu. Vše ostatní se ale rozhodl zmodernizovat.

Kompletní proměna interiéru

Jesse začal svou práci tím, že rozšrouboval veškeré skříňky, přebrousil je a následně je natřel černou barvou. Velkou výměnou prošel strop polepený imitací dřeva. Zde Jesse zapravil těsnění kolem větrání, kudy dovnitř zatékalo. Strop prosvětlil bílými polypropylenovými deskami. Do kuchyně přidal novou lednici v retro designu, nalepovací obklady či vinylové šablony. Proměnou prošla i toaleta.

11letá dívka si za kapesné koupila starý karavan a zrenovovala ho k obrazu svému. Stál ji pouhých 9 000 Kč

Exteriér doznal změn oproti interiéru spíše v menším měřítku. Jesse předělal například zatemňování, kdy laminát nahradil pravým dřevem. Po technické stránce zkontroloval nádrž na vodu, u které musel vyměnit hadičky a zadělat netěsnosti. Poté už pouze doplnil vodu, zároveň přidal i baterii, již karavan do té doby neměl. Plášť karavanu kompletně obrousil a nastříkal bílou barvou s tím, že původní pruhy karavanu přestříkal na černo.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]