Terárium se sukulenty je krásnou dekorací, která oživí vaši domácnost a vyrobit ji zvládne každý

Skleněné koule a jiné nádoby nejsou určeny pouze pro zvířátka. Můžete si pořídit akvárium plné rybiček, nebo zvolit terárium, které se může stát okrasou vašeho domova, a to díky sukulentům. Jsou určitě méně náročné na péči, než zmiňované rybičky. A terária se sukulenty vypadají skutečně úchvatně, jako miniaturní pouště.

Sukulentní terária jsou de facto skleněné nádoby, kde jsou uvnitř umístěny kytky, rostlinky tak vypadají jako kouzelné miniaturní pouště. Výhodou je i to, že jsou téměř bezúdržbové. Nádoby lze koupit v různých tvarech i velikostech. Mohou být umístěny na kus nábytku, poličku nebo zavěšené. Péče o rostlinku je individuální a záleží na požadavcích té či oné rostliny. Sukulenty a kaktusy bývají samo o sobě nenáročné rostliny.

Sukulentní terárium si můžete buď koupit hotové nebo si jej sami založit. Potřebovat k tomu budete

  • Vhodnou nádobu – terárium

  • Kaktusy nebo sukulenty

  • Vhodný substrát

  • Písek – na ozdobu, ale i vyplnění skulin mezi kamínky

  • Kamínky (buď venku nasbírané nebo koupené) – slouží nejen na ozdobu, ale i jako drenážní dno

  • Mušličky a jiné dekorace

Celkově má terárium působit hodně přírodně. Rostliny se zalévají jen velmi málo, tak jednou za dva až tři týdny – podle požadavků na péči rostliny a podle ročního období. V zimě vystačí zavlažit jen jednou měsíčně. Obvykle kaktusy a sukulenty nesnáší hodně vody. Mají-li prosperovat, vezměte tento fakt na vědomí a odolejte pokušení zalévat a zalévat. Umístěte terárium na slunné místo.

Pokud rádi tvoříte, můžete si takovou ozdobu vyrobit i ze zavařovací sklenice. Kreativitě se žádné meze nekladou. Často se k těmto účelům používá velká zavařovací sklenice na okurky. Ale i skleněné vázy a různé skleněné mísy (třeba na ovoce) či velké skleněné číše na sekt nebo skleněná konvička. Možná, že vám dokonce někde zůstalo i skleněné akvárium od rybiček, které už nechováte. Pak jej neváhejte oprášit a hurá do tvoření.

Fotografie: Verlocal, Theownerbuildernetwork