Rodina koupila malý domek. Šikovně ho využila jako elegantní přístavbu pro dětskou ložnici

Fotografie: S. John, Elsterwerda / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Když děti odrostou, stane se malé bydlení omezujícím. Pětičlenná rodina toto dilema ale vyřešila kreativním způsobem.

Ať je rodinné pouto jakkoliv silné, v jednu chvíli přijde čas, kdy si každý potřebuje „někam zalézt“ a být jen tak sám. A právě takový čas nazrál v jedné pětičlenné rodině z USA, která se rozhodla pro nejstarší děti pořídit jejich vlastní tiny house, jak informoval deník TheSun.

Moderní vícegenerační soužití

Dříve bylo vícegenerační soužití naprosto běžnou záležitostí, dnes spíše každý utíká do „svého“. I přesto se ale najdou rodiny, které chtějí bydlet pospolu a užívat si vzájemnou blízkost. Takovým příkladem může být rodina, jež si postavila bydlení z vyřazených lodních kontejnerů, o které jsme psali už dříve na BydlímeÚtulně, nebo také zmíněná pětičlenná rodina Dolencových.

Dolencovi vlastní velký pozemek s rybníkem. Celkem brzy se jim na něm podařilo vytvořit menší farmu, která se nejvíce rozšířila během pandemie covid-19. S prarodiči, jejich dětmi a vnoučaty tu žije nespočet hospodářských zvířat. Součástí rodinného hospodářství je i ovocný sad. Aby se všichni vešli, postavila si prostřední generace domek o výměře 110 m2. Poté, co přibyly tři děti, jim ale začalo být těsno. A tak se rozhodli pro přístavbu v podobě tiny house.

Odděleně, přesto pořád spolu

Mezi jednu z mnoha výhod malého bydlení zvaného tiny house, jak je vyjmenovává portál TinyHouseProdej, patří nesporně flexibilita. Zatímco někomu slouží malé bydlení jako trvalé, někomu jako víkendová chata a rodině Dolancovým jako extra pokoj pro dvě nejstarší dcery. Celý projekt rodinu vyšel na v přepočtu asi 1,5 milionu korun, přičemž od myšlenky po přistavení hotového domku vše trvalo asi půl roku.

Šikovný muzikant si vlastnoručně postavil malý domek. Postaral se i o kuchyni a hudební studio

Dívky udělaly pro web MyPositiveOutLooks videoprohlídku svého bydlení, jež je těsně napojené na dům rodičů. Dívky jsou tak rodině nablízku, ale zároveň mají i svůj osobní prostor. Vstupní pokoj jejich domek dělí na dvě části. Na jednom konci je v patře loftová ložnice, která tvoří strop pro menší koupelnu s kompostovací toaletou a sprchou. Druhý konec je poté situovaný opačně – takže ložnice druhé dívky je v přízemí, zatímco patro zabírá společný prostor à la obývací pokoj.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*