Tip na velikonoční dekorace, které úžasně ozdobí váš stůl a do domácnosti přinesou tu pravou atmosféru

Už to nebude dlouho trvat a domovem se bude linout vůně vajíček, chlebíčků, zákusků, pomazánek, beránků, velikonočního cukroví, kopřivové nádivky a dalších laskomin. Mimo stolu obloženého dobrotami a čokoládových vajíček a zajíčků řeší hospodyňky i velikonoční výzdobu interiéru.

Mnoho dekorací samozřejmě dnes dostanete koupit, ale při troše šikovnosti si úžasnou parádu dokážete vyrobit i sami. Není to tak složité. Přinášíme vám trochu velikonoční inspirace.

Popraskaná vajíčka

Přineste si z procházky kočičky nebo jiné větvičky a ty zkrátka ozdobte. Navěšte na ně vyfouknutá a částečně vyloupaná vajíčka různých barev, do kterých vložíte drobné dekorace. Kuřátko, ptáčka, slámu, travičku. Větvičky můžete vložit do klasické vázy anebo použít opět něco typicky velikonočního – váza ve tvaru zajíčka apod.

Větvičky, kytičky, vajíčka

Když se vám podaří sehnat větvičku i s květy, máte vyhráno. V opačném případě nalepte na větvičky umělé kvítky. Třeba vyrobené z papíru či háčkované. Pak různobarevně nabarvěte vyfouknutá vajíčka a pomocí mašle je zavěste na větvičky.

Papírová vajíčka

Tato dekorace bude opět z větviček. Každou větvičku nabarvěte libovolnou barvou, ale klidně použijte pouze jednu barvu. Na tyto nabarvené větvičky pak pověste vajíčka, která vystřihnete z tvrdého papíru – použít můžete i karton. U malování papírových vajíček pusťte uzdu své fantazii.

Kvítky a motýlci

Nejen vajíčka můžete vyrábět z tvrdého papíru, ale i pestrobarevné motýlky. Vybarvit je mohou i vaše děti. Motýlky pak společně s papírovými, hedvábnými nebo háčkovanými kvítky přilepte k větvičkám a šup s touto parádou do vázy.

Kytice z barevných peříček

Peříčka můžete vyrobit z vlny, koupit hotová nebo nabarvit obyčejná, pokud se vám poštěstí nasbírat jich větší množství. Barevná peříčka pak navěšte na větvičky a vložte do vázy.

Ptáčci z papíru

Vedle papírových vajíček a motýlků můžete vyrobit i něžné papírové ptáčky, které společně s vajíčky pověsíte na větvičky, které si nejdříve nabarvíte. Můžete je nechat i přírodní, to už záleží na vás.

Do čeho větvičky vložit?

Použít lze klasickou vázu (porcelánovou, skleněnou, dřevěnou), zavařeninovou sklenku, kterou částečně omotáte jutovým provázkem nebo ozdobíte krajkou, velikonoční vázičku, malý plechový kyblík, nějaký zajímavý vysoký hrníček, láhev od vína apod.

Obrázky: homebnc, pixabay