Tlustice se vyplatí pěstovat i z jiného než okrasného důvodu! Má řadu léčivých vlastností, o kterých jste možná nevěděli

Fotografie: Freepik

Tlustice patří k oblíbeným pokojovým rostlinám, protože je velmi nenáročná a její pěstování zvládne každý. Navíc se ji také přezdívá strom peněz nebo strom na peníze, šťastná rostlina apod. Její lístky připomínají mince a má se za to, že dokáže přitahovat do domu svého majitele štěstí a materiální bohatství.

Listy této rosliny jsou tlusté, hladké, lesklé a plné tekutiny, kterou můžete doma využít k léčení některých neduhů. Ovšem je potřeba vás také upozornit, že listy této rostliny obsahují mimo užitečných látek i arsen, tudíž je vhodná spíš pro vnější použití. Jejich léčebných účinků se dá využít i při vnitřním použití, ale s největší opatrností. Nemáte-li zatím s touto rostlinou zkušenosti, pak to raději nezkoušejte. Co však zkusit můžete, je použít rostlinu na léčení, které vám níže uvedeme.

S jakými neduhy vám tlustice pomůže?

  • Opary – jakmile zjistíte, že se vám tvoří opar, přikládejte co 30 minut šťávu z listu této rostlinky na postižené místo anebo vytlačte šťávu na náplast a umístěte ji na opar na noc.

  • Afty – mimo oparů pomůže šťáva z listu urychlit léčbu aft, včetně zmírnění potíží.

  • Kloktadlo – škrábe vás nebo bolí v krku? Pak si zkuste vyrobit účinné kloktadlo. Vytlačte šťávu asi z 10 listů a smíchejte ve sklenici s vlažnou vodou. Tento roztok kloktejte 3x denně.

  • Artróza kloubů – při artróze kloubů se doporučuje potřít si klouby před spaním šťávou z 10 až 15 listů.

  • Hemoroidy – pokud vás trápí tento zdravotní problém, i zde můžete použít šťávu z listu tlustice k zmírnění potíží.

  • Na strie, rány, popáleniny – z listů si připravte kašičku (rozmixujte listy) a potřete postižená místa, zavažte a měňte každé 2 až 3 hodiny.

  • Bodnutí komárem – šťáva z listu zmírňuje svědění po bodnutí komárem. Potírejte dle potřeby až 5x za den.

V Africe se tato rostlina používá k léčbě nevolnosti, epilepsie, při průjmech a na čištění střev. Feng Shui mistři věří, že má tlustice uklidňující účinky a jde o rostlinu, která  má povznášející, obnovují druh energie, která prospívá našemu zdraví.

Obrázky: gardenista, tropicalshorezen