Tvar pečicího papíru pod kontrolou: Voda a nůžky ušetří hospodyňce spoustu času i nervů

Hranolky
Fotografie: Pixabay

Skoro každý člověk se někdy v kuchyni setkal s pečicím papírem. Pro někoho je velikým pomocníkem, pro druhého však může být jeho použití nejhorší noční můrou.

V kuchyni lidé každý den využívají velikou spoustu doplňků a pomocníků, již usnadňují práci. Díky nim mnohdy v kuchyni strávíte daleko méně času, který pak můžete využít jinak a lépe. Do každé kuchyně patří základní vybavení, mezi něž mohou patřit například silikonové formy nebo podložky. Tito pomocníci na pečení spoustě lidem usnadňují práci, ale někdy se velmi obtížně umývají. Pro ty, kteří neradi drhnou takto obtížně čistitelné nádobí, je tu alternativa v podobě používání papíru na pečení.

Papír usnadňuje práci

Když lidé v dřívějších dobách chtěli upéct například nějaký dezert, museli plech vysypat moukou nebo vymazat máslem či rostlinným olejem. V dnešní době se tyto postupy již používají méně. Spousta lidí raději sáhne po silikonové formě nebo podložce, jelikož jim to usnadní následné mytí špinavého plechu. Někteří se však poté mohou trápit s jejich mytím, protože se v některých případech myjí velmi obtížně. Tito lidé tak nejraději používají pečicí papír, který mohou po dokončení své práce v kuchyni vyhodit do koše.

Můžete ho využít různě

Pečicí papír má pro spoustu lidí v kuchyni veliké spektrum výhod. Nejenže ho nemusíte umývat, protože ho po použití vyhodíte, ale dá se používat na všechny recepty, které si pro své pečení vymyslíte. Nezáleží na tom, jestli budete péct zapečené těstoviny nebo tvarohové buchty, papír na pečení bude stále tím skvělým pomocníkem, na nějž se můžete spolehnout. V některých případech ho dokonce můžete použít i dvakrát, než ho vyhodíte. Dejte si však pozor, aby již nebyl moc spálený. V takovém případě by v troubě mohl začít hořet, a nadělat tak víc škody než užitku.

Může vás potrápit

Práce s papírem na pečení nemusí být pokaždé procházka růžovou zahradou. Někdy, když potřebujete přesný rozměr, vás práce s ním může pěkně potrápit. Papír se totiž může různě svíjet či dělat vlnky, které se vám třeba při pečení krásně kulatého dortu zrovna nehodí. V takovém případě může neochota pečicího papíru, aby dělal to, co chcete, být velmi na obtíž. Někteří lidé se pak i smíří s tím, že budou muset plech či nádobu poté umýt a papír ani nepoužijí. Přitom stačí použít naprosto jednoduchý trik k tomu, aby se vám s ním pracovalo příjemně.

cukroví pečicí papír
Fotografie: Pixabay

Stačí použít vodu

Pokud chcete nějaký specifický tvar, který pečicí papír není schopen dodržet, zkuste použít tento jednoduchý trik. Zkrátka ho zmačkejte do kuličky a dejte pod tekoucí vodu. Následně vyždímejte veškeré přebytečné kapky vody, které nasákne. Následně by měl být pečicí papír daleko více formovatelný, a měl by tak krásně obkreslit veškeré tvary, jež od něj požadujete. Pokud vám pak na některých místech pečicí formy přečuhuje, můžete ho klidně zastřihnout. Nebude vám překážet a vyhnete se i potenciálnímu nechtěnému spálení jeho volně trčící části.

Zdroj: Onet

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]