Struhadlo je často používaným pomocníkem v kuchyni. Lze jej použít na strouhání ovoce, zeleniny, sýra, tvrdého chleba na strouhanku a další potraviny. Je tedy více než jasné, že se s postupem času ztupí. Tupé struhadlo však nemusí končit ve smetí. Dejte mu ještě další šanci a zkuste jej nabrousit.
Tupé struhadlo by vám bylo k ničemu, zbytečně byste se nadřeli. S nákupem nového však ještě nepospíchejte. Přinášíme tipy, jak struhadlo nabrousit.
Alobal
Alobal má doma asi každý. Je to bezvadný pomocník. Pomůže při pečení, žehlení, balení svačinek na cesty, lze jej použít k vydrhnutí připáleného pekáčku, sporáku. Mimo to vám pomůže nabrousit tupé struhadlo. Zmačkejte kus alobalu do kuličky a tou pak přejíždějte po hranách struhadla. Podobně lze nabrousit i nože nebo nůžky.
Hřebík
Možná se teď divíte. I my jsme zírali. Vezměte si hřebík a kladívko. Musí to být hřebík, který projde otvory ve struhadle a dost silný, aby se nepoškodil. Teď už stačí, když vložíte hřebík do každého otvoru struhadla a lehce poklepete kladívkem. Tento způsob je spíš pro trpělivé, ale vyplatí se. Jde o velmi efektivní způsob broušení struhadla.
Jehlový pilník
Jestliže nemáte jehlový pilník doma, koupíte ho v hobby marketech či železářství. Velikost pilníku musí být totožná s otvory ve struhadle. Následně projeďte pilníkem všechny otvory ve struhadle. Opět jde o nimravou práci, jako v případě kladívka a hřebíku.
Smirkový papír
Jde o jednoduché broušení. Několikrát stačí přejet hrany struhadla jemným smirkovým papírem, který koupíte v hobby marketech, možná jej najdete i doma.
Pokud se přeci jen rozhodnete pro nákup nového struhadla, staré i tak nevyhazujte. Existují možnosti, jak to staré ještě využít. Stačí se inspirovat na internetu. Vyrobit z něj lze zajímavá váza na sušené květy či byliny, stojánek na vařečky nebo šperky, lampička, dekorace na zahradu a mnoho dalšího.