Účinný dezinfekční prostředek na ochranu proti koronaviru

ruce-derzinfekce

Koronavirus děsí svět a mění naše životy. Více než miliarda lidí je v karanténě a na důležitosti získávají věci, které jsme až doteď považovali za samozřejmé nebo nedůležité. Jednou z nich je pravidelná hygiena rukou, která se ukázala být jedním z nejspolehlivějších způsobů, jak se před koronavirem chránit.

Světová zdravotnická organizace tak zveřejnila například podrobný návod, jak bychom si ruce správně měli mýt. Teď přišla tato organizace s dalším návodem, konkrétně jak si doma snadno a jednoduše vyrobit účinnou dezinfekci, kterou lze použít v případě, že si ruce nemůžeme umýt pod tekoucí vodou.

Co budete na výrobu tohoto účinné dezinfekce potřebovat?

Ingredience, které budete na přípravu tohoto dezinfekčního prostředku potřebovat, koupíte snadno v každé lékárně. Jedná se o osm set třicet tři mililitrů etylalkoholu, čtyřicet dva mililitrů peroxidu vodíku a patnáct mililitrů glycerolu.

Tyto ingredience smíchejte za přidání malého množství destilované vody. Pokud nemáte k dispozici vodu destilovanou, můžete použít i obyčejnou převařenou vodu. Všechny složky spolu důkladně promíchejte a výsledkem by měl být konzistentní tekutý dezinfekční prostředek, přibližně jeden litr tohoto prostředku.

Jak dezinfekční prostředek správně používat?

Vzniklou dezinfekci přelijte do menších uzavíratelných lahviček, které samozřejmě před použitím důkladně umyjete a noste s sebou pro případ, že si potřebujte umýt ruce, ale nemáte k dispozici vodu a mýdlo. V tomto případě stačí do dlaně nalít malé množství tohoto dezinfekčního prostředku a po dobu třiceti sekund si s ním důkladně mnout ruce, nejen dlaně a prsty, ale také jejich hřbety či oblast pod nehty. Pokud se domníváte, že je to nutné, můžete postup zopakovat a prostředek použít ještě jednou.

Při častém používání můžete mít ruce sušší než obvykle, proto se doporučuje jejich pravidelná hydratace regeneračním krémem.

Fotografie: FurnishHome