Umíte šetřit? Tyto rady vám určitě pomohou

Říkáte si měsíc co měsíc, kde tak rychle a záhadně zmizí pokaždé vaše výplata? Marně se pídíte po tom, kde se vaše těžce vydřené peníze rozkutálely? Možná, že nadešel nejvyšší čas začít šetřit a tvořit rezervu, pro nečekané události. Každý začátek je nejhorší, ale jakmile se vám ho povede překonat, bude lépe a lépe, protože i na malou hromádku se už pak lépe přihazuje.

Nezřídka se stává, že člověk začne šetřit, ale brzy to vzdá. Popravdě nejde o nic jednoduchého, pokud člověku toho z výplaty příliš nezbývá, ale jde to! Přinášíme vám pár tipů, s nimiž se vám povede žít úsporněji a našetřit nějakou tu korunu.

Domácí strava

Přestože vás postávání u sporáku moc nebaví, je to věc, která se vyplatí. Vaření doma je nejen zdravější, ale dokáže ušetřit spoustu peněz. Naučte se nakupovat podle předem stanoveného seznamu potravin a vařte doma. Když si to na konci měsíce spočítáte, zjistíte, že za stravování ušetříte až půlku současných nákladů.

Jen nezbytně nutná kosmetika

Nákup kosmetiky se netýká pouze žen, ale i mužů. Přestaňte nakupovat zbytečnosti a soustřeďte se opravdu jen na nezbytně nutnou kosmetiku. Určitě nepotřebujete 4 sprchové gely různých vůní, tři parfémy, několik zubních past, plnou polici vlasových přípravků apod. Právě kosmetickými přípravky se necháváme velmi zlákat, potom stojí na polici stejně nevyužity.

Volnočasové aktivity

Během léta můžete fitness centrum vyměnit za cvičení venku. Dnes dostanete koupit levné pružiny, které zastanou činky. Jsou lehké, skladné a cvičit s nimi můžete venku, ale i doma v případě deště. Za permanentku do fitka ušetříte jeden až dva tisíce měsíčně.

Kontrola nad výdaji

Co vše byste měli zredukovat, zjistíte tak, že si povedete seznam příjmů a výdajů. Zapisujte si opravdu úplně všechno. Svačinky do práce, kino s kamarádkou, pivo s kolegou. Na konci měsíce zjistíte, kudy protékají peníze zbytečně, a přijdete na oblast, kde se dá nějaká ta korunka ušetřit.

Obrázek: pixabay.com