Unikátní vila v alpské přírodě zaujme nejenom svým tvarem

Toužíte po strávení letní dovolené v krásné alpské přírodě? Pokud ano, tato vila může být určena i vám. Spolu s ní pro vás dnes máme zajímavý typ na nevšední místo, kde se můžete se svými přáteli či rodinou ubytovat. Jedná se o zcela výjimečnou vilu, která se nachází u lázeňského letoviska Therme Vals ve Švýcarsku.

Nevšední podoba i přístup

Vila se částečně ukrývá pod zemí a vchází se do ní speciální podzemní chodbou, o bunkr se ale v žádném případě nejedná. Vila poskytuje moderní a pohodlné ubytování a navíc je její provoz zcela ekologický. Unikátní stavba je dílem architekta Bjarne Mastenbroeka z nizozemského architektonického studia SeARCH a Švýcara Christiana Müllera. Dům je z velké části zabudován do svahu.

Při jeho stavbě tak bylo nutné nejprve vyhloubit hlubokou jámu, která byla zpevněna betonem, a stala se tak jakýmsi hnízdem pro samotnou vilu. Navíc umístění ve svahu nabízí hostům nádherné výhledy na hory a krajinu v okolí, na terase dokonce vyvěrá pramen místní léčivé vody. Přístup do vily je možný dvěma způsoby, buď po kamenném chodníčku, který ústí na oválné terase vily, nebo prostřednictvím dvacet dva metrů dlouhé podzemní chodby, do které se vstupuje z nenápadné stodoly stojící na okraji pozemku, který k vile náleží.

Jednoduchý a funkční interiér

Dvoupodlažní vila má rozlohu sto šedesát metrů čtverečních a její interiér je zařízen v moderním minimalistickém stylu, nejdůležitějšími použitými materiály jsou dřevo, kámen a beton. Zároveň zde ale naleznete vše, co byste během pobytu mohli potřebovat. Velmi nevšední je obývací pokoj, který je vymalován černou barvou a strop i některé stěny jsou z betonu.

Z obývacího pokoje lze po schůdcích z kamene sestoupit do kuchyně s jídelnou. V dolním patře se nachází také jedna ze tří ložnic domu, koupelna a šatna. Další dvě ložnice s vlastním sociálním zařízením jsou v horním patře. Pokud vás tato vila zaujala, není nic jednoduššího, než si v ní zajistit pobyt. K pronájmu je k dispozici po celý rok a najednou je možné v ní ubytovat až dvanáct osob.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]