Úžasná proměna starého historického domu z roku 1825, který byl před rozpadnutím

Starý dům, pohřbený pod nánosem prachu a desetiletí zanedbávání, znovu ožil. Starší manželé Maria Teresa „Tere“ a William „Mac“ Thomas (jejich manželství trvá 39 let) se rozhodli, že mají života ve městě už po krk a dali přednost poklidnému venkovu a přírodě.

Když jim jednoho dne realitní makléř ukázal pozemek, kde bylo velké jezero, stromy, kopce, ani na vteřinu neváhali. Čekalo je však spousta práce. Museli nejdříve zrekonstruovat starý dům.

Renovace jim zabrala tři roky, ale určitě to stálo za to. Předělávka domu totiž probíhala s tím, že si noví majitelé přáli, aby zůstalo vše zachováno, takže namísto, aby se staré desky vyměnily za nové, prošly si deska po desce a kousíček po kousíčku celý dům kompletní rekonstrukcí.

Ovšem bylo potřeba provést nové izolace, rozvody elektřiny a instalatérské práce. Dům pochází původně z roku 1825 a manželé se snažili zachovat jeho nejvěrnější podobu. I stěny byly kousek po kousku rozebrány, očíslovány a když byla hotová elektřina, opět byly vráceny na původní místo.

Dokonce i staré láhve, které byly objeveny na pozemku, tvoří dnes v domě stylovou dekoraci. Za to, že respektovali zachování historie domu a celkový přistup k renovaci této nemovitosti, získali manželé již dvě ocenění. Manželé mají velmi početnou a šťastnou rodinu, která je ve jejich snu podpořila.

Pár nechal přestavět i oba komíny a zvolili ručně mačkanou hliníkovou střechu.

Kuchyně – Buck je jeden z pěti psů rodiny

Útulný obývací pokoj

Láhve nalezené na pozemku

Schody a podlaha před a po rekonstrukci 

Dívčí pokoj aneb pokojíček pro vnučky

 

Pokoj pro chlapce aneb pokojíček pro vnuky

Prádelna

Pokoj pro hosty

Početná a šťastná rodina společně 

Obrázky: countryliving.com