Užitečný magnetický držák na nože zvládne svépomocí vyrobit každý

Kuchyňské nože a nožíky každá domácnost uchovává odlišným způsobem. Někdo je má jen tak dané v přihrádce kuchyňské linky, nebo v šuplíku a jiný je zas zasouvá do držáků s ocelovými vlákny. Pro domácí kutily zde máme velice zajímavý tip, jak si vyrobit vlastními silami praktický a vkusný magnetický držák na nože.

Milovníky přírody potěší i fakt, že tento designový kousek je vyroben ze dřeva, které skvěle doplní kdejaký interiér. Postup je snadný a výroba poměrně rychlá, pojďte se do toho pustit! Tato manuální činnost je skvělou volbou při chmurných a deštivých dnech.

Co je nutné si připravit před zahájením práce?

Bez těchto věcí se rozhodně neobejdete:

  • dřevěné hladké prkno přírodního vzhledu
  • dva, nebo tři kovové háčky
  • horkovzdušná pistole s lepidlem
  • vrtačka a klasické magnety (alespoň 30 až 40 kusů, záleží ale na jejich velikosti)

Jak postupovat?

Dřevěné prkno můžete zahladit před zahájením výroby bruskou, ideální je takové, které bude přiznávat přírodní vzhled stromu. Otočte ho na opačnou stranu a vyvrtejte do něj pomocí vrtačky prohlubně o velikosti zakoupených magnetů. Pozor, abyste prkno neprovrtali skrz na skrz, je nutné udělat jen důlky.

Až budete mít jednotlivé prohlubně hotové, vlijte do každé z nich trochu lepidla z horkovzdušné pistole a přimáčkněte do důlků všechny magnety. Poté nechte pár hodin zaschnout a mžete pokračovat s navrtáním kovových háčků, díky kterým budete moci držák na nože pověsit nad kuchyňskou linku. Můžete použít buď dva, nebo tři háčky. Záleží na tom, jak máte prkno dlouhé.

Jakmile budete mít vše hotové, můžete na závěr dřevěné prkno z přední strany nalakovat, aby vypadalo lépe. Když držák pověsíte na své určené místo, je dobré jej hned vyzkoušet a přiložit k němu všechny nože. Ty by měly díky přilepeným magnetům dobře na prkně držet. Tento výtvor vám bude leckdo závidět.

Fotografie: OWN