Vaříme venku aneb nejúžasnější venkovní kuchyně, kde je vaření radost

Milujete letní grilování a když to jen trochu jde, berete si sebou jídlo ven na zahrádku? Pak by se vám určitě šikla venkovní kuchyně. Přinášíme trochu inspirace, na krásné zahradní kuchyňky. Uvítáte je nejen k pohoštění rodiny a přátel, ale i k zavařování úrody, kdy si nemusíte dělat nepořádek v domě.

Proč si pořídit zahradní kuchyni

  • Jídlo venku chutná lépe
  • Spojení s přírodou
  • Možnost konat zahradní party
  • Můžete venku vařit, udit, grilovat, zavařovat
  • Kdykoliv si utrhnete, umyjete a nakrájíte úrodu ze zahrádky a pochutnáte si
  • Nemusíte odbíhat do domu
  • Nemusíte si dělat doma nepořádek
  • Je to způsob, jak co nejvíce vegetit na zahradě

Kuchyni si můžete koupit hotovou a umístit ji pod přístřešek. Druhá možnost je použít starou a vysloužilou kuchyňskou linku a podle vlastní fantazie si jí ještě upravit. Třetí možností je, vyrobit zcela novou zahradní kuchyni. To už je spíš úkol pro ty zručnější.

Útulná terasa s kuchyní

Tato kuchyňka je umístěná na zastřešené terase a nechybí ani barové stoličky, pro vychutnání si drinku přímo u barového pultíku, který zároveň slouží i jako pracovní plocha.

Venkovní kuchyně – kámen

Tady sice není žádný velký přístřešek, ale to proto, že kuchyňka je z kamene, který odolá nepřízním počasí. Kuchyně uprostřed přírody, to je patrně sen každého z nás.

Paletová venkovní kuchyně

Tato kuchyně je vyrobená z palet. Pokud patříte k těm manuálně zručnějším, pak se můžete pustit do podobného projektu. Mimochodem kuchyně z palet jsou dobrou volbou i do vnitřních prostor.

Modulární betonová kuchyně

 

Tuto kuchyni navrhl nizozemský designér Piet Jan van den Kommer, je přizpůsobitelná a údajně i cenově dostupná a prakticky bezúdržbová.

Chladírenské zásuvky

Tento venkovní kuchyňský koutek se nachází v malém chicagském dvoře a dokazuje, že nepotřebujete spoustu venkovního prostoru pro stylovou a funkční kuchyni. Chladírenské zásuvky slouží jako lednice – chladí pivo, nápoje a další občerstvení.

Venkovní pizza trouba

Někdo rád pochoutky z grilu, jiný ujíždí na krásně propečené pizze. Rozhodně zajímavé.

Obrázky: countryliving