Věci, které se zbytečně bojíte dát do pračky. Ušetřete si čas a práci

Fotografie: Freepik

Bojíte se vyprat některé věci ve své domácnosti, protože máte pocit, že by se mohly poškodit? Prozradíme vám, jaké věci můžete do pračky dát s klidným svědomím a navrátit jim tak ztracenou čistotu a vůni. Určitě se nezničí.

Hračky a plyšáci

Dětské pokoje bývají plné plyšových hraček, ale spousta maskotů se najde i v ložnici dospělých. Někteří lidé se zkrátka svých chlupatých miláčků nechtějí vzdát, ani když vyrostou.

Není třeba vaše oblíbené hračky, plyšáky nebo polštáře vyhazovat, když začnou chytat prach. Raději je dejte do pračky na citlivý program, přidejte aviváž a můžete je zkusit i jemně vysušit v sušičce.

Válenky

Boty z podobného materiálu, jako plyšové hračky se stejně tak dají vyprat v pračce. Nezapomeňte nastavit velmi jemný program a nenechávejte je sušit v sušičce. Mohly by se totiž srazit a pak by vám nemusely sedět přesně na nohu.

Polštáře a deky

Mnoho lidí pere jen povlečení, jelikož se obávají, že by se mohlo ložní prádlo v pračce či sušičce poničit. Přesvědčte se sami na cedulce u výrobku. Mnoho takových produktů je totiž vyrobeno speciálně tak, aby zvládli praní a byly vhodné i pro alergiky. Neváhejte, vložte je do pračky a zbavte se roztočů i prachu.

Závěsy a záclony

Moderní pračky jsou vybavené programy, které jsou extrémně citlivé a jemné. Většinou prádlo jen jemně namáčí a pomalu máchají. Takové programy můžete využít nejen na citlivé krajkové spodní prádlo, ale také na záclony a závěsy z choulostivého materiálu.

Fotografie: Pixabay

Batohy a textilní tašky

Hlavním úskalím těchto produktů jsou použitá barviva. Možná je batoh obarven některým z pigmentů, který by následně mohl při praní celý batoh poničit. Pokud ale cedulka udává, že lze batoh hodit do pračky, určitě je to bezpečné a můžete tak svou tašku trochu provonět a vyčistit.

Podložky na cvičení

Na lekcích sportu se často pořádně zapotíme. Na podložce se tak usazují bakterie a začíná být nebezpečná pro zdraví. Zkuste ji vhodit do pračky a uvidíte, že se vám bude na příští cvičební lekci sportovat mnohem lépe.

Mop

Vytírání může být pořádná dřina. Dokončili jste práci, vytřeli celý dům a nyní máte pocit, že se vám hlavici mopu nepodaří snad nikdy vyprat? Nechte ji krátce odmočit v umyvadle nebo ve dřezu, a nakonec vhoďte na silnější program do pračky. Mop bude po vytažení z pračky perfektně čistý a přípraven na další vytírání.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]