Po zamítnutí hypotéky se rozhodli pro krajní řešení. Hobití dům si postavili z úspor

Fotografie: Joe Ross / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Dva muži toužili po vlastním bydlení, ale na svou netradiční představu o domě nedostali hypotéku od banky. Svého snu se rozhodli nevzdat. Trpělivost a vytrvalost se vyplatily.

Toužili po vlastním bydlení. Na vysněný dům však nedostali hypotéku. Pár ale neklesal na mysli a rozhodl se postavit si dům svých snů z vlastních úspor. Krok za krokem po malých částkách začali Steve a Jeff se stavbou, až se konečně dočkali vytouženého výsledku. Přes všechny překážky se nenechali zlomit a nyní si mohou užívat svého netradičního bydlení.

Žádná banka jim neposkytla úvěr

Když se Steve Travis a Jeff Ingram rozhodli postavit svůj vysněný dům ve stylu hobitího obydlí, nečekali, že stanou tváří v tvář odmítnutí všemi finančními institucemi, u nichž žádali hypoteční úvěr na stavbu svého vysněného domu. Jakmile věděli, že nezískají podporu pro svůj projekt od bank, rozhodli se, že si pomohou sami. Nechtěli se vzdát svého snu za žádnou cenu, proto musela stavba vzniknout postupně z jejich úspor, jak uvádí web Virali.

Žijí ve vysněném domě bez dluhů

Věděli, že cesta to nebude snadná, ale vydali se na ni s odhodláním a obrovskou motivací. Po dlouhých 6 letech života v přívěsu se pár nakonec přestěhoval do částečně postaveného domu. Chtělo to spoustu trpělivosti a vytrvalosti, ale výsledek rozhodně stál za to. Nyní je to už 10 let, co Steve a Jeff žijí v domě bez hypotéky.

Jak informuje server FairCompanies, dům je bezúdržbový a hyperizolovaný, pár nemusí platit žádné účty za vytápění nebo chlazení, na střeše je 1 000 tun zeminy. Domem také prostupuje spoustu světla. Stěny nejsou nosné, dům drží válcové klenby, bylo tedy možné přidat obrovská okna na 3 stranách stavby, která umožňují světlu vstoupit. Steve a Jeff jsou nadšení.

Svépomocí postavený domeček u lesa dělá majiteli radost i díky plně vybavenému interiéru

Netradiční, a především ekonomicky nenáročné stavby jsou čím dál tím více populární. A lidé se rovněž chtějí zbavit dluhů na celý život. Manželé, o nichž jsme psali na BydlímeÚtulně, se například přestěhovali do garáže, kterou změnili k nepoznání. Chtějí tak co nejdříve splatit svou původní hypotéku.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]