Vliesové tapety: Originální řešení do interiéru, které pomalu nachází místo i v českých domácnostech

Možná právě zvažujete, že by váš domov potřeboval něčím ozvláštnit a trochu změnit. Nejsnadnější způsob je použít nové přehozy, potahy na polštářky, koberečky. Trochu složitější, ale ne zase tak moc, je změna díky nové výmalby nebo tapety. Tapeta je vhodnější z pohledu, že neuděláte takový nepořádek a nepotřebujete tolik pomůcek okolo, jako je tomu u výmalby (malířská páska, igelit, váleček, štětce apod.)

Pokud se rozhodnete pro tapetu, neprohloupíte. Tapety se již delší dobu těší nemalé oblibě. Používají se dokonce v kuchyních, kde by to člověk čekal nejméně. A umí změnit místnost k nepoznání. S ní i kompletní atmosféru. Přinášíme vám důvody, proč volit právě vliesové tapety.

1. Snadno se aplikují

Lepit obyčejné tapety nemusí být zrovna žádný med. Kdežto aplikace vliesových tepet, to je jiné kafe. Nevyžadují navlhčení a držet budou na mnoha typech podkladů. Nemusíte se ani obávat toho, že když tapetu nalepíte špatně, už s ní nepohnete. Lze odlepit a upravit tak, jak potřebujete, aby spoje na sebe hezky navazovaly.

2. Snesou i vlhké prostředí

K dalším výhodám těchto tapet patří prodyšnost. Snesou páru a vlhkost. Nemusíte se tedy bát, že se pod nimi začne vytvářet plíseň, což se u obyčejných tapet stát může.

3. Snadno se udržují

Jsou odolné, pevné a nevadí jim běžné používání/provoz. Výhodou je také jejich snadná údržba. Bez obav je můžete otírat vlhkým (nikoliv zcela mokrým) hadrem. Hodí se tedy do kuchyní, spižíren, kolem kuchyňské linky, ale i do koupelen. Navíc jejich povrch je takový, že na nich nečistoty ani moc neulpívají.

4. Barevná stálost

Obyčejné papírové tapety mohou časem blednout či šednout. U vliesových tapet se vám to nestane. Svůj skvělý vzhled si zachovají řadu let.

5. Pestrý výběr barev a motivů

Z nepřeberné nabídky vliesových tapet se vám krapet zamotá hlava. Nebudete vědět, kterou dřív vybrat. Od přírodních motivů, přes geometrické tvary, imitaci cihel, kamene, dřeva, až po dětské motivy.

Úvodní Fotografie: Jennifer Schroll