Aby bylo nádobí po skončení mycího programu dokonale čisté, je potřeba udržovat i vnitřek myčky v perfektním stavu. Těmito způsoby můžete myčku snadno vyčistit.
Dennodenně myčka při mytí nádobí odvádí veškerou špinavou práci a vám pak stačí čisté nádobí jen vytáhnout a uklidit. Pravidelným mytím myčky a její údržbou můžete udržet její mycí funkce v perfektním stavu, a dokonce výrazně prodloužit její životnost. Nemusíte kupovat drahé chemikálie, abyste myčku důkladně vyčistili. Vyzkoušejte jeden z těchto jednoduchých triků. Ušetříte tím nejen své peníze, ale i životní prostředí.
Jak myčku snadno a efektivně vyčistit
Pokud není myčka pravidelně čištěná, mohou se v ní usazovat zbytky jídla a další nečistoty, které mohou nejen snižovat mycí funkci myčky, ale také vydávat nepříjemný zápach. Kromě zbytků jídla je potřeba také pravidelně z myčky odstraňovat usazený vodní kámen. Se všemi problémy si můžete poradit díky těmto jednoduchým trikům.
Použijte k čištění myčky bílý ocet
Prvky obsažené ve vodě způsobují vznik usazenin vodního kamene na povrchu myčky, ale také na nádobí. Nejčastějším projevem vodního kamene jsou bílé skvrny na skle po skončení mycího cyklu. Abyste vodní kámen z myčky odstranili, poslouží k tomu bílý ocet. Jednoduše nalijte ocet do hrnku, a ten umístěte do vrchní přihrádky myčky a spusťte mycí program. Ocet si poradí nejen s vodním kamenem, ale vnitřek myčky i odmastí a dezinfikuje.
Čištění myčky pomocí jedlé sody
Pokud máte podezření, že je vaše myčka ucpaná, použijte k jejímu vyčištění jedlou sodu. Nejprve vnitřek myčky vyčistěte pomocí octa, jak je popsáno výše, a následně na dno vysypte hrnek jedlé sody a nechte ho přes noc působit. Další den zapněte myčku na krátký program při vysoké teplotě a nechte myčku pořádně vymýt. Jedlá soda dokáže vaši myčku důkladně vyčistit, zbavit ji nepříjemného zápachu a zabránit dalšímu množení bakterií. Takto byste měli myčku čistit alespoň jednou měsíčně.
Odstraňte plíseň zubním kartáčkem
Příliš vysoká vlhkost, která se v myčce může vyskytovat, vytváří ideální podmínky pro vznik a rozmnožování plísní. Nejčastěji se plísně vyskytují v krytech odtoků nebo na těsnění kolem dveří. K odstranění plísní stačí zubní kartáček namočit do mýdlové vody a veškeré plísně z povrchu myčky vydrhnout.
Zažraná plíseň v koupelně zmizí jednou provždy. Jednodušší už to snad být nemůže
Dodejte myčce příjemnou vůni éterickými oleji
Pokud chcete dodat myčce příjemnou vůni, můžete během čištění octem a jedlou sodou přidat pár kapek éterického oleje. Do nádoby vhodné pro mytí v myčce nalijte hrnek octa a přisypte hrnek jedlé sody. Směs pořádně zamíchejte a přidejte pár kapek esenciálního oleje z citronu nebo levandule. Nádobu umístěte do myčky a zapněte mycí program. Vaše myčka bude dokonale čistá a plná příjemné vůně.
Lepší mytí díky čistému filtru
Během čištění mohou na filtru uvíznout zbytky jídla, které mohou ucpat odtok vody a vydávat nepříjemný zápach. Jednou týdně byste proto měli filtr myčky čistit. K jeho vyčištění stačí filtr z myčky vyjmout a pod horkou vodou omýt houbičkou s běžným přípravkem na nádobí veškeré nečistoty. K odstranění odolných nečistot můžete využít zubní kartáček. Nakonec filtr opláchněte a vraťte na své místo.
Zdroj: Bonasavoir