Čistá koupelna bez plísně a bakterií: O jejich záhubu se postará i kypřicí prášek nebo jedlá soda

Fotografie: Depositphotos

Je efektivní, důkladný, ale také šetrný a ekologický. Přípravek na koupelnové povrchy si můžete namíchat z domácích surovin.

Komerční čističe koupelen mohou být někdy až moc drsné na některé jemné povrchy. Nicméně i ty potřebují čas od času důkladně vyčistit. Jak tedy na to? Stačí si připravit efektivní, ale zároveň šetrný přípravek – postačí vám na to jen tři běžně dostupné ingredience.

Připravte si vše dopředu

Koupelny jsou doslova ideálním prostředím pro množení různých bakterií, virů a plísní, říká doktor Marc Meth. Pravidelný úklid je tak více než na místě. Kromě dobrého čisticího přípravku, který výše zmíněné hrozby eliminuje, je ale také potřeba se zamyslet nad správným postupem. I právě díky promyšlenému a systematickému úklidu budete mít dříve hotovo.

Základem je si veškeré potřebné vybavení připravit, abyste ho měli po ruce. Kromě stěrky, kyblíku, přípravku na sklo a okna si do rozprašovače připravte také čistič na dlaždice. Připravte si tyto suroviny:

  • půl čajové lžičky kypřicího prášku (případně jedlé sody),
  • čtvrt čajové lžičky peroxidu vodíku a
  • jednu polévkovou lžíci jaru na mytí nádobí.

Ingredience dejte do lahve s rozprašovačem a nařeďte trochou vody. Důkladně směs promíchejte a máte hotovo. Podobný ekologický přípravek si můžete připravit i s jinými surovinami podle tipů na BydlímeÚtulně.

Univerzální pomocník při uklízení domácnosti jménem droždí: Efektivně vyčistí záchod i koupelnu

A jde se na to

Jakmile máte vše připravené, můžete se pustit do práce. Vytvořený čistič nastříkejte na vanu, sprchovou vaničku a dlaždice, web AthensMagazine pak doporučuje nechte působit asi 5 minut. Podobně naneste i další čisticí prostředky, které potřebují chvíli pracovat, a mezitím například vymeťte pavučiny nebo otřete prach na poličkách. Při úklidu platí, že nejlepší je samozřejmě postupovat odshora dolů.

Přípravek v rozstřikovači
Fotografie: Pixabay

Jakmile uplyne doba působení, povrchy opláchněte trochou teplé vody a přetřete houbičkou. Potom důkladně opláchněte, aby na nich čistič neulpěl. A můžete směle pokračovat podle toho, co zrovna potřebujete udělat – vyprat ručníky, setřít stěrkou sprchový kout, vyčistit toaletu, vydrhnout umyvadlo a setřít. A pak už si jen užít voňavou a čistou koupelnu.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]