Udržet v malé předsíni pořádek je docela tvrdý oříšek, i když v bytě/domě žijete jen dva, o to horší situace nastává jste-li čtyřčlenná rodina. V jedné sezóně používá jeden člověk více párů obuvi. Jenže rozházené svršky a obuv nepůsobí zrovna nejlépe. Zvlášť pokud jde po otevření hlavních dveří vidět dovnitř, což většinou jde. Jenže nový a větší botník to patrně nevyřeší, pokud máte skutečně maličkou předsíň.
První rada zní, abyste si každý vyčlenili dva páry aktuální obuvi, kterou nejčastěji nosíte. Zbývající obuv pak můžete uložit kdekoliv je to možné. Botník nemusí stát jen v předsíni. Může být postavený v přilehlé místnosti, ať už je to obývací pokoj nebo ložnice. Mnohdy bohužel není zbytí. V předsíni by měl být tedy pohotovostní botník či police a druhý úložný prostor pro obuv umístit jinam.
Vertikální stojany
Mimo to existují i praktické řešení ukládaní obuvi. A to v podobě vertikálního stojanu na obuv. Zabírá málo místa a může sahat do výšky, kam jen dosáhne nejvyšší člen domácnosti. Ten bude mít pochopitelně obuv v horní části a menší osoby pak níže. Vertikální botníky můžete koupit nebo si sami vyrobit.
Závěsné systémy na dveře a stěnu
Vedle vertikálních stojanů je možné dnes pořídit závěsné systémy na dveře či stěnu , kde jsou háčky na zavěšení obuvi nebo kapsáře na obuv, které mohou viset nejen na dveřích, ale i na zdi, je-li to možné. Vždy záleží na dispozičním řešení té či oné předsíně.
Věšáky na kabát
Dokonce i věšáky (háčky) na kabát lze použít k ukládání obuvi. Kozačky a větší obuv na ně neumístíte, ale polobotky, tenisky, lodičky, sandále zcela bez potíží. Jednoduše na tyto háčky místo kabátů pověsíte obuv. Využijte tedy volnou stěnu k umístění věšáků.
Opět je možné připevnit na stěnu tři i více těchto věšáků s potřebným rozestupem. Větší obuv můžete za háčky pověsit díky sešněrování tkaniček, případně ušít nebo koupit pytlík, do kterého obuv vložíte. Klidně můžete pytlík použít pro každou obuv, tím obuv schováte a předsíň bude vypadat mnohem lépe, uklízená a stylová.