Výsledek poměrně radikální rekonstrukce bytu se podařil

Životní styl se s dobou mění, a to má samozřejmě vliv také na bydlení. Proto je rekonstrukce bytu jedinou možností, jak se současným trendům přizpůsobit. Jedním ze specifik posledních let je například to, že stále více žen bydlí samo. Důvody mohou být různé, ale vždy to s sebou nese specifické požadavky na bydlení.

Mnoho žen v takovéto situaci dává přednost koupi staršího bytu a následné rekonstrukci podle svým představ. Příkladem takovéto rekonstrukce je i ta z našeho příspěvku.

Větší prostor, elegance a vzdušnost

Majitelka původně koupila starší byt se dvě ložnicemi, koupelnou, toaletou, obývacím pokojem, a samostatnou kuchyní o celkové rozloze šedesát tři metrů čtverečních. Většina místností tak byla poměrně malých. Žena však již při koupi věděla, že chce propozice bytu od základu změnit, a tak jí to nevadilo.

Když se obrátila s žádostí o rekonstrukci na jedno architektonické studio, měla jasnou představu, jak celou přestavbu pojmout. Mezi její hlavní požadavky patřilo zejména co největší rozšíření prostoru vytvořením otevřeného, ​​jasného uspořádání, zmenšením nevyužitých oblastí, odstraněním zbytečných stěn a mrtvých prostor.

Cílem bylo vytvořit lehký, prostorný a elegantní interiér s čistými liniemi a moderním stylem s dominancí přírodních materiálů.

Pryč s příliš mnoha stěnami

Prvním krokem, pro který se architekti rozhodli, tak bylo odstranění několika stěn, především stěny mezi obývacím pokojem a kuchyní a také jednou z ložnic a kuchyní i obývacím pokojem, neboť tato místnost měla stěny sousedící s oběma místnostmi. Výsledkem tak byl vznik velkého otevřeného prostoru pro obývací pokoj s kuchyní a jídelnou.

Druhou ložnici žena nepotřebuje, neboť v bytě bude bydlet sama. Dále došlo také k odstranění příčky mezi samostatnou koupelnou a toaletou. Kromě zvětšení prostoru došlo díky této úpravě také k prosvětlení celého bytu. Pokud jde o následné vybavení interiéru, žena dávala přednost čistým, jednoduchým liniím v neutrálním minimalistickém stylu. Dominantními barvami v celém bytě tak jsou především bílá, šedá a různé odstíny hnědé.

Fotografie: Insight Studio

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]