Využití PET láhví na zahradě, balkoně či terase – bezva nápady na vertikální zahrádku

Pokud si kupujete nápoje nebo i čistou vodu, většinou je dostanete koupit v PET láhvích. Tyto láhve pak končí nevyužity na skládce a odpad se skladuje a roste. PET láhve však můžete využít a vyrobit si z nich řadu výrobků. Od různých dóziček, pořadačů, přes květináče nebo dokonce foliovník z PET láví. My se však dnes zaměříme na něco mnohem snadnějšího. Ukážeme vám, jak z plastových láhví vykouzlit úžasnou vertikální zahrádku. To oceníte na balkoně, terase i na zahrádce.

Okenní zahrádka

Jestliže nemáte balkon, terasu ani zahrádku, můžete si vyrobit vertikální zahrádku na vašem okně. Pěstovat tam můžete zeleninu, bylinky nebo kytky. Případně od každého něco – jak je libo.

Plastové láhve na stěnách

Do plastové láhve stačí vyřezat otvory, navléknout provázky a nasypat vhodnou směs půdy a nasadit dle libosti zeleninu či bylinky.

Zahradní plastová věž

Myslíme si, že postavit zahradní věž z PET láhví zvládne úplně každý. Nezabírá mnoho místa a umožňuje pěstovat množství bylinek i zeleniny. Uvítají především ti, kteří nemají na zahradě či balkoně místa nazbyt. Na balkoně tak můžete vyřešit i soukromí.

Vertikální zahrada v dřevěném rámu

Tady už je potřeba víc zručnosti a práce se dřevem. Pokud to však pro vás není nic těžkého, můžete si vyrobit takovýto stojan s vertikální zahrádkou.

Závěsná vertikální zahrada

Je to skvělý způsob, jak znovu použít staré plastové láhve a zavést trochu zeleně do malého městského prostoru.

Zahrádka pod okny

Další úžasný nápad, jak zužitkovat PET láhve a vybudovat zahrádku tam, kde máte málo místa. I zde je trochu víc práce s vytvořením a připevněním konstrukce, která bude plastové láhve držet.

Zavěšené PET láhve na konstrukci

Nejen korálky se dají navlékat, ale i PET láhve – jedna za druhou. Takto je pak připevníte k nějaké konstrukci. Klidně je takto můžete zavěsit v altánku.

Plastová pyramida

Nejdříve musíte vyrobit pyramidu z latěk, k těm následně připevníte plastové láhve, jak je zřetelné z obrázku. Spodní část PET láhví můžete použít jako květináče jinde.

Obrázky: balconygardenweb.com