Mravenci si invazi rychle rozmyslí. Za minimum výdajů lákavé prostředí naruší ocet, citron nebo skořice

Fotografie: Freepik

Obzvlášť v rodinných domech dokážou mravenci pěkně potrápit. Jsou šikovní a vždycky si nějakou cestičku najdou. S těmito prostředky se jich však zbavíte nadobro.

Mravence doma nikdo nechce a problém s jejich nevítanou přítomností řeší mnoho lidí. Obzvláště v některých obdobích roku se rádi zabydlí v domácnostech a na několik týdnů je okupují. I když na trhu existuje řada prostředků a repelentů, které na ně můžete použít, převážná část obsahuje chemikálie, jež kvůli dětem nebo mazlíčkům nechcete doma používat. Naštěstí existuje i řada přírodních a bezpečných prostředků, které mravence z vašeho domu vypudí.

Síla esenciálních olejů

Mravenci jsou citliví na některé vůně, které jim vůbec nejsou příjemné. Nastříkejte tento repelent na jejich cestičky a místa s největším výskytem a uvidíte, jak se odporoučí. Jednoduše smíchejte 30 kapek hřebíčkového a 30 kapek mátového esenciálního oleje a zřeďte je panákem vody. Použijte rozprašovač nebo štěteček a místa tímto silně vonícím repelentem ošetřete. Silné aroma odradí každého mravence, který by na tato místa chtěl vkročit.

Ocet a citron

Podobně bude fungovat i repelent z bílého kvasného octa, který zřeďte ve stejném poměru s vodou a nalijte do rozprašovače. Kyselé vlastnosti octa mravencům vůbec nesvědčí a budou se místům ošetřeným octovým repelentem zdaleka vyhýbat. Stejně tak můžete smíchat i čerstvou citronovou šťávu s vodou, ani tu mravenci nemusí.

Skořice

Silně aromatická skořice vám může pomoci odradit mravence od vstupu do vašeho obydlí. Pokud jste identifikovali cestičky, kterými k vám chodí, můžete pomocí mleté skořice vytvořit bariéru, přes niž se nedostanou. Skořici rozsypte v blízkosti dveří, okenních parapetů i zdí kolem domu. Můžete si také vyrobit skořicový olej, do nějž namočíte vatové tampony. Ty pak rozmístěte na místa, kde se pohybují mravenci, a jednou za několik dní je vyměňte.

Boj s mravenci v domácnosti lze vyhrát i bez použití drahých prostředků z obchodu. Zbavte se jich snadno a rychle

skořice v misce
Fotografie: Freepik

Nedělejte mravencům lákavé prostředí

Udržování domu v čistotě pomáhá výrazně omezit výskyt mravenců. Drobky a vylité tekutiny jsou pro ně velkým lákadlem. Stejně tak odpadkový koš bude místem, kam rádi zamíří, proto ho vynášejte denně. Všechny potraviny uchovávejte v utěsněných nádobách. Zkroťte bujnou vegetaci kolem domu a vstupní místa posypte skořicí, křemelinou nebo kávovou sedlinou.

Zdroj: Virali

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]