Vlastními silami si postavil praktickou dílnu pouze z europalet. Včetně zateplení ho stála pár korun

Fotografie: Reensen / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Nasbíral velké množství dřevěných palet, které nakonec netradičně využil. Postavil si z nich totiž u své chaty zateplenou dílnu s kamínky.

Každý správný kutil by měl mít svou vlastní dílnu. Takže když jistému muži u jeho chalupy tento prostor na tvoření chyběl, rozhodl se jej postavit. Svou zručnost se přitom neváhal prověřit nebývalým stavebním materiálem – europaletami.

Palety jako všestranný materiál

Už dávno neplatí, že by europalety sloužily jenom k odkládání zboží. Lidé velmi brzy přišli na to, že jde naopak o velmi univerzální materiál, ze kterého lze vyrobit téměř cokoliv. Podle webu PrimaLiving je z palet oblíbený nábytek, jako jsou postele, skříně či regály, skvěle poslouží ale i jako základ pro vyvýšený záhon nebo houpačku na zahradu. Tím portfolio jejich využití ale zdaleka nekončí.

Z většího množství palet lze totiž postavit i třeba stavbu, která když se dělá svépomocí, vám může ušetřit nemalé peníze. Podobně jako zahradní domek z PUR panelů, o němž jsme psali již dříve na BydlímeÚtulně. Jak takový domeček z europalet může vypadat, sdílel jeden muž pro portál HomeHacks. Dokonce si ho zateplil a doplnil o výhřevná kamínka.

Domácnost elegantně vyzdobí zbytky z králičího pletiva. Vyrobit lze i dekorativní nádoby

Zateplená dílna do nepohody

Muži u jeho chaty chyběla dílna, a protože měl k dispozici větší množství dřevěných palet, rozhodl se je použít na její konstrukci. Nejdříve si na betonové základy rozmístil „podlahu“, kterou kolem dokola obehnal zdmi o výšce dvou palet. Na ně posléze posadil základ střechy udělaný rovněž z paletového materiálu. Zdi zvenku pobil dřevěnými prkny tak, aby dovnitř neprotahovalo, přičemž nezapomněl vynechat místo na prostorné okno a dvoukřídlé dveře.

Podlahu domku odizoloval polystyrenem, rovněž střechu ochránil asfaltovou lepenkou, aby mu do domku nezatékalo. Stěny zevnitř pokryl deskami, na něž nanesl nejen lepidlo, ale také barvu. Interiér dílny si tak kompletně zaizoloval proti špatnému počasí, i tak ho pro jistotu doplnil malými kamínky. K celému dřevěnému domku muž připojil ještě menší uzavíratelný skladovací prostor s plochou střechou.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*