Za plechový kontejner utratil 50 tisíc Kč. Předělal ho na krásný byt. Hypotéku ani drahé energie nemusí řešit

Fotografie: Depositphotos

Kontejnerové domy jsou stále oblíbenější a žádanější. V tomto článku vám ukážeme, jak si jeden šikovný muž takový kontejner zrekonstruoval.

V dnešní době je mnohem snazší zakoupit si obytný vůz nebo náklaďák a zrekonstruovat si ho podle svých představ – a hlavně levně. Dobrým příkladem je i Kanaďan Lance, jenž si za nemalou částku zakoupil obyčejný kontejner, z něhož si udělal překrásné obydlí, a to poměrně levně. Důvodem byla nemoc jeho matky, které chtěl být poblíž, a také finanční situace. Tento kontejner si ale zrekonstruoval za opravdu malé peníze a bez zbytečných starostí s realitkami.

Smrt jeho přítele mu změnila život

Jeho pohled na život a záměry s kontejnerem mu nezměnila jen nemoc jeho matky, ale také nečekaná smrt jeho blízkého přítele. Opustil dobře placenou práci v designérské společnosti sídlící na úplně jiném místě v Kanadě a vrátil se do svého rodného města. Zní to jako film, ale příběh je pravdivý. Lance totiž nemohl jen nečinně sedět a čekat, až jeho matka zemře. Aby se zabavil, postaral se o svůj plán bydlet v kontejneru poblíž své matky.

Využil prostorného místa na pozemku svých prarodičů, kteří v tu dobu potřebovali nutnou péči svého blízkého člena rodiny, a Lance se rozhodl, že pro to udělá vše. Zajistil si převoz kontejneru do prostorů a zjistil si veškeré potřebné informace o rekonstrukci. Poté už začal plánovat. Protože se snažil si udělat si mnoho věcí sám, nějaký čas mu to zabralo. Podrobně si naplánoval vzhled vnitřních prostorů a zakoupil veškeré potřebné věci. Díky tomu také získal spoustu zkušeností a dovedností.

Na první pohled kontejner, uvnitř příjemné obydlí

Kontejner byl klasicky dlouhý 6 metrů, ale Lance ho ještě mírně prodloužil. Vnitřek kontejneru obsahuje mini kuchyňský kout s krásným výhledem a dřevěnou pracovní deskou. K dispozici má také velkou moderní lednici a zavedený plynový sporák. Ke kuchyni rovněž patří menší sprchový kout, který mu podle jeho slov náramně vystačí.

Naproti kuchyňské lince má menší, komfortně vypadají postel s krásným výhledem do zahrady a na zdi má přidělanou velkou plazmovou televizi. Pod postelí má velké šuplíky na oblečení a osobní věci a mini radiátor pro případ chladného počasí. Jelikož Lance žije sám, ve svém kontejnerovém bytě si vystačí se vším všudy. Na svůj výtvor je více než pyšný a svého rozhodnutí žít v tomto malém domečku rozhodně nelituje.

Zdroj: Menshealth

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]