Strážci zahrady bez klíšťat. Výrazná vůně rostlin nedá vetřelcům chvíli klidu

Fotografie: Depositphotos

Vytvořte na své zahradě útulné a bezpečné prostředí, kde si budete moci užít příjemné chvíle pohody se svou rodinou. Tyto rostliny zaručeně zaženou všechna klíšťata.

Přestože zahradě věnujete opravdu hodně péče a času, abyste ji kultivovali a zkrášlovali, je stále součástí celého ekosystému. Díky němu bude překypovat životem, ale také odolávat útokům škodlivého hmyzu. Klíšťat se od jara vyskytují téměř kdekoliv. Abyste svou zahradu před těmito parazity ochránili, vysaďte na ni tyto rostliny. Jejich vůně je spolehlivě vyžene.

Vratič obecný

Tuto rostlinu nejčastěji naleznete na loukách, kde volně kvete a vydává silné aroma. Zredukovat množství klíšťat na své zahradě tak můžete i tímto volně rostoucím plevelem. Svou výraznou vůní odpuzuje nejen tyto parazity, ale také komáry a mšice.

Routa vonná

Tato rostlina je vyhledávaná především pro své antibakteriální, antivirové a protizánětlivé vlastnosti. Hojně je proto využívána v lékařství i bylinkářství. Stejně jako vratič má velmi výrazné aroma, které klíšťata a některé další druhy hmyzu nemohou vystát. Vysaďte si proto tuto prospěšnou bylinu na svou zahradu a zbavte se nepříjemných návštěvníků.

Měsíček lékařský

Tato výrazná a krásná bylina vás potěší nejen svými nádhernými květy, ale také velmi pozitivními účinky. I tato rostlina je často využívána v lékařství a kosmetickém průmyslu. Pro lidské zdraví je prospěšná i pravidelná konzumace čaje z měsíčku. Jedná se o velmi nenáročnou bylinu, která vám bude dokonalou ozdobou, a navíc vás zbaví přítomnosti klíšťat.

květ měsíčku lékařského
Fotografie: Pixabay

Šalvěj rozmarýna

I tato rostlina má silné antioxidační a antibakteriální vlastnosti. Nejčastěji se podává v době nachlazení nebo respiračních onemocněních. Díky svým zeleným jehličkovitým listům a modrofialovým květům je krásnou ozdobou záhonů i skalek. Čerstvé větvičky využijete k odstrašení parazitů nebo k přípravě lahodného a prospěšného bylinkového čaje.

Zdroj: Porady Interia

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]