Zbavte se problému se zápachem z odpadkového koše díky těmto 4 tipům

Mezi domácí zdroje zápachů, hned vedle odpadu ve dřezu či jídla z lednice patří i odpadkový koš. I když má uzavíratelný poklop, nezabrání člověk tomu, aby byl někdy cítit. Stačí do něj vyhodit odkrojky z cibule či košťálové zeleniny a nelibý zápach na sebe nenechá dlouho čekat. Jak se zbavit zápachu z odpadkového koše si prozradíme v následujících řádcích.

Prevence

Určitě se nikomu nechte chodit po kuchyni s kolíčkem na nose, aby nemusel čuchat zápach. Klíčem je samozřejmě údržba koše v čistotě, používání sáčků či pytlů do odpadkového koše, aby se zamezilo znečištění a dále pak pravidelné vynášení smetí. Ovšem někdy člověk nemůže vyběhnout s košem ihned, proto přinášíme i způsoby, jak šířícímu se zápachu utnout křidýlka.

Vůně do koše

Chcete-li se zbavit nepříjemného zápachu z kuchyňského (ale i koupelnového) odpadkového koše, můžete zkusit vůni přímo určenou do odpadkových košů. Jedná se v podstatě o takový košík, který se přilepí dovnitř do koše a naplní se vonnými kapslemi. Ty můžete měnit podle vůně – vůně hor, kytek, citrusů. Jedna kapsle zajistí čtyři a šest týdnů svěží domácnosti. Vůni můžete umocnit i tím, že budete používat aromatické pytle do odpadkového koše. Jedná se o normální sáčky na smetí, které jsou napuštěny vůní.

Pohlcovače zápachů

Další možností je pořídit si pohlcovač zápachů. Ty si můžete koupit anebo vyrobit jednoduše doma. Z těch kupovaných se jedná o sprej, který nastříkáte přímo do odpadkového koše a necháte působit. Opakujete dle potřeby. Pohlcovač lze použít nejen na odpadkový koš, ale i do lednice. Případně si vyrobíte vlastní pohlcovače. Stačí kousek látky či papírové utěrky namočit do aviváže a umístit v blízkosti koše. Bezvadně pachy absorbuje také káva nebo ocet.

Domácí osvěžovač

Návodů na domácí osvěžovače existuje nespočet. Nejčastěji se používají bylinky, koření, citrusy a éterické oleje. Opět buď namočíte do látky, kterou ukryjete třeba za květináč anebo si tekutinu nalijete do rozprašovače a nastříkáte do ovzduší podle potřeby. Mnohdy stačí pomocí izolepy připevnit na stěnu koše zevnitř nějakou bylinku anebo pytlík s kávou.

Obrázek: Daily Mail Online, pixabay