Útulné bydlení ve znamení přirozeného světla: Majitelka si užívá elegantního a praktického interiéru

Fotografie: NzSteve / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Rozkošný australský minidomek vypadá, skoro jako kdyby v něm bydlely panenky. Jeho hrdá majitelka si s interiérem pohrála opravdu do detailů.

Spousta přirozeného světla a záplava květin ve všech podobách. Tak nějak vypadá ve zkratce kouzelně rozkvetlý minidomek ženy jménem Dolly, která ho naplnila útulností. Do malého prostoru se jí pak kromě květin vešla i prostorná kuchyně a dva lofty.

Nový život, nové bydlení

Dolly Villacorte se v roce 2015 rozhodla započít novou kapitolu svého života – a to tak, že se přestěhovala z Nového Zélandu do Austrálie. Zde krátce nato začala snít o perfektním domově. Vzhledem k tomu, že žije sama, instinktivně ji její kroky vedly k minidomkům. Začala tedy na internetu hledat inspiraci. Svou vizi pak zhmotnila do lepenkového modelu, se kterým oslovila Eco Tiny Homes.

Minidomek ve velké míře vznikal ve spolupráci s paní domu. Dolly si nechala udělat podle svého návrhu „skořepinu“, na které potom pracovala sama, maximálně s menší pomocí. Interiér vymalovala bílou barvou, nainstalovala si police, sestavila kompostovatelnou toaletu či na míru usadila umyvadlo, jež bylo původně miskou na salát. Orientace minidomku i jeho zařízení jsou účelně podřízeny dennímu světlu, kterého tak dovnitř proniká spousta.

Jednoduché, dekorativní a funkční

Přesně takto o svém vybavení Dolly smýšlí. Velké množství květin tak nejen prostor oživuje, ale zároveň dodá vlhkost. Bílá kuchyně i většina nábytku prostor nejen opticky zvětšují, ale rovněž na nich Dolly okamžitě vidí jakékoliv nečistoty. Ve zkratce lze říci, že Dollyin minidomek je zařízen originálně a se všudypřítomnými živými i natištěnými květinami působí harmonicky. A co všechno tu Dolly vlastně má?

Budoucnost rychlého bydlení v podobě skládacího domu: Sestavení zabere 1 hodinu i s kuchyní a koupelnou

Do domku vstupuje přes dřevěnou terasu přímo do rohové kuchyně. Na tu bezprostředně navazují schůdky do patra, pod kterými se krčí úložný prostor. Nad kuchyní má Dolly ložnici s velkou postelí. Druhou stranu minidomku zabírá v přízemí koupelna se sprchou a toaletou a také oddělená šatna, zároveň sloužící jako komora. Nad těmito místnosti je druhá plošina, kterou Dolly využívá jako relaxační a pracovní koutek.

Zdroj: Apartment Therapy

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]