Žena vzala kus obyčejného kartonu, jutový provázek a vyrobila originální krabičku

Pokud vás baví různé rukodělné činnosti, bude tento návod, kdy vznikne originální krabička, pro vás jako stvořený. Nepotřebujete k tomu mnoho vybavení, snadno jej zvládne i začátečník a zabavíte se, když se vám zrovna nechce dělat nic aktivního. Výsledkem bude navíc hezká krabička, do které můžete uložit různé poklady nebo ji darovat jako hezkou pozornost.

Snadný návod pro každého

K výrobě krabičky z juty budete potřebovat následující:

  • jutová šňůra
  • karton
  • nůžky
  • tavicí pistole
  • oboustranná lepicí páska
  • špendlíky a kancelářské sponky

Nejprve si připravte základnu z lepenky. Vyrobte kulaté základny na dno a víko, poté také kartonový pás, který bude mít výšku krabičky. Na pomoc si můžete vzít váleček, díky kterému bude karton poddajnější a lépe se bude tvarovat. K základně přilepte kartonový pás a takto máte připravený základ krabičky.

Poté si nastříhejte jutu na kusy, které jsou přibližně o třetinu delší, než je plánovaná výška krabičky. Na základnu přilepte do kruhu jutová lanka. Snažte se být přesní, aby byl celý karton dobře pokrytý jutou.

Trpělivost růže přináší

Nyní si prameny rozdělte na pět částí a začněte s proplétáním. Horizontálně proplétejte lanko juty mezi pěti většími prameny, dokud nedosáhnete výšky pěti řad. Poté provlékejte lanko opačným směrem a takto postupujte, dokud nedosáhnete až do plné výšky krabičky. Nahoře si můžete pomocí háčků nebo špendlíků přebývající jutu zajistit, aby dobře držela napnutá, zbytek zahněte, odstřihněte a přilepte ke vnitřku krabičky.

Postupně to půjde rychleji

Polovinu práce máte za sebou – nyní už jen víčko. Opět si z kartonu vytvořte vhodnou formu pomocí kulaté základny a malého kartonového proužku, který bude tvořit okraj víčka. Pokládání jutou probíhá stejným způsobem jako u kostry krabičky, akorát pracujeme s menšími stejně tlustými prameny.

Posledním krokem je dno. Uháčkujte si z juty dlouhý řetízek, který poté do tvaru šneka nalepte na dno krabičky, aby byla ze všech stran skutečně hezká. Závěrem můžete ještě vnitřek krabičky vyložit vhodnou látkou nebo papírovým ubrouskem, aby krabička působila hezky i po otevření. Ozdobu krabičky už necháme na vás. Můžete si nahoru přidat nějakou dekorační květinu, případně cokoliv, co se vám líbí.

Fotografie: Dream_Fairy_DIY