Známé interiérové trendy, které budou v kurzu i v roce 2019

Člověk nemusí být fanouškem slova „trend“ a sledovat módní časopisy se zaměřením na bydlení. Bohatě stačí, když navštívíme některý nábytkový řetězec a necháme se inspirovat interiéry, které připravují návrháři, pro které je sledování trendů denním chlebem. Anebo stačí navštívit příbuzné či přátelé, kteří o tuto oblast jeví zájem a touha pořídit si něco „trendy“ je na světě.

V minulosti bývaly jedna domácnost vedle druhé na chlup stejné, dnes můžeme vídat různé styly a tudíž o inspiraci není nouze. Pojďme se dnes společně podívat na to, které trendy budou IN i v roce 2019.

Velvet

Velvet byla volba pro vše – od pohovky po závěsy od roku 2016. A dokonce ani v roce 2019 tomu nebude jinak. Velvet je na dotek příjemný a má luxusní vzhled. Nová kolekce nejrůznějších odrůd sametu je na nejprodávanějším seznamu. Závěsy a polštáře patří k nejsnadnějšímu způsobu, jak samet zakomponovat do interiéru. Novou pohovku si určitě kvůli tomu kupovat nemusíte.

Průmyslový styl – industriální prvky

Industriální prvky jsou velmi oblíbené. Asi jen málokterá domácnost preferuje kompletní zařízení v tomto surovém stylu. Zato industriální prvky se těší velké oblibě i v moderně zařízených domácnostech. Kombinování různých stylů je dnes oblíbené, protože každý styl bydlení má své určité kouzlo. Navíc taková kombinace je víc originální, než interiér komplet vybavený pouze jedním stylem.

Beton

Dřív něco absolutně nemyslitelného je dnes naprosto trendy. Původně byl beton určen pouze pro venkovní účely, dnes však proniká i do interiérů. Betonové sloupky, kuchyňské bary, ale dokonce i betonové kuchyňské linky. Chcete-li být v roce 2019 IN vsaďte na beton a kombinujte s industriálními prvky. Jedná se o skvělé spojení.

Ořechové dřevo

Dřevo roku je bezpochyby ořech. Skvělá volba pro domácí kancelářský nábytek, ale i předsíňové či obývací sestavy, postele a jídelní sety (stůl a židle). Pokud tedy dřevo, pak v roce 2019 walnut. Tento dekor se hodí také pro podlahové krytiny. A spojení beton + ořechové dřevo je naprosto ohromující. Ostatně to posuďte sami.

Obrázky: idealhome, picrevise