Našla jsem starý deštník a podle tohoto postupu z internetu jsem vytvořila nádhernou zahradní dekoraci

Fotografie: കാക്കര / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Vyrobte si dekoraci pro zútulnění letní terasy na míru své zahradě. Obdivné pohledy a pochvaly zaručeny. A přitom ještě upotřebíte starý deštník.

Pro někoho je to recyklace, pro někoho úspora peněz, pro dalšího umělecký projekt. Ať už ale výrobu netradiční zahradní dekorace pojmete jakkoliv, vždycky to bude váš osobní, originální kousek, který nikdo další nemá.

Zahradní dekorace nejsou jen pro bohaté

Člověk „moderní“ tráví většinu času uvnitř budov, kde, aby se cítil příjemně, se setkává s harmonizací prostředí skrze dekorace. Tudíž jakmile vyjde ven, pociťuje stejnou potřebu, tedy vylepšovat své okolí. A proč vlastně ne? Na zahradních dekoracích není nic špatného, mnohé z nich mohou být dokonce i užitečné, jako je třeba pítko pro ptáky nebo hmyzí hotel.

Umisťování dekorací má podle portálu Living ale určitá pravidla. Je vhodné volit takové prvky, které budou doplňovat celkovou koncepci zahrady. Najít na trhu ale přesně TO ONO je někdy těžké. A také drahé. Výhodnější je proto originální ruční práce. Tak si lze vyrobit třeba levný cementový květináč, jak jsme uvedli na BydlímeÚtulně, ale též třeba podklad pro květiny či malé jezírko.

Netušila jsem, proč si ode mě kamarádka chtěla vzít starý kyblík. Vytvořila z něj elegantní koš na prádlo

Výroba krok za krokem

Na dekoraci podle webu Cpykami budete potřebovat:

  • starý deštník,
  • síťovinu ze skelného vlákna,
  • PVC trubku,
  • cement,
  • písek,
  • lavor,
  • barvy a dekorace podle svého gusta.

Pod deštník si z písku nebo hlíny připravte podloží. Deštník bez rukojeti do něj dobře usaďte a na jeho vyklenutou část aplikujte v tenké vrstvě cement naředěný vodou. Nechte chvíli zavadnout a poté na něj umístěte síťovinu na vyztužení.

Cement s pískem smíchejte jedna ku jedné a přidejte vodu. Směs naneste v tlustší vrstvě přes síťovinu. V horní části, kde je „šťopka“ deštníku, si usaďte trubku a vše nechte přes noc zaschnout. Druhý den si vezměte lavor a do jeho dna udělejte díru o velikosti trubky. Nádobu usaďte na trubku a vyplňte opět cementovou maltou. Po zavadnutí odstraňte přebývající trubku, lavor a deštník. Otočením získáte originální místo pro své květiny nebo vodní prvek.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*