100 let starý a umírající strom byl přetransformován do malé knihovny, která je pro sousedy zdarma

Tento nádherný 100 let starý strom nebylo již možné zachránit, a tak se majitelka, na jejímž pozemku tento strom stál rozhodla, že mu dá ještě šanci. Šanci dělat lidem radost, ale úplně jiným způsobem.

Sharalee Armitage Howardová se obávala, že by umírající strom mohl představovat nebezpečí pro její rodinu a blízké. Pád takového stromu či větve by mohlo být skutečně velmi nebezpečné. Proto se rozhodla pro něco netradičního, kreativního a prospěšného. Ze stromu nechala vybudovat malou knihovnu, kterou mohou navštěvovat její sousedé zdarma. 

Roztomilá knihovna ze starého stromu

Strom získal novou šanci dělat lidem dál radost. Co víc by si mohl přát? Z toho, co z něj zbylo, vytvořila malinkou knihovnu s verandou, malou stříškou, skleněnými dveřmi, osvětlením, kamennými schůdky a fantastickou výzdobou nad dveřmi (vyrobenou ze dřeva). Jedná se o napodobeninu knížek. Tudíž velmi tématická výzdoba.

Knihy různého žánru

Uvnitř malé knihovny jsou dřevěné police s knihami různého žánru. Lidé si tak mohou knihu vypůjčit a zase ji vrátit. Případně mohou donést i knihy, které mají sami doma již přečtené a nechat je v knihovně pro ostatní.

Víc takových knihoven

Tyto malé knihovny (třeba ze starých a zapomenutých telefonních budek) nejsou ničím neobvyklým a začalo jich přibývat. Většinou je uvidíte v malých obcích a vesnicích. Tato však stojí přímo na pozemku této kreativní a milé paní. Pravidla jsou jednoduchá: půjčíš, přečteš a vrátíš anebo vyměníš za jinou knížku. Pokud chceš, můžeš nějakou i věnovat. Žádné výtržnictví a vandalismus. Znáte nějaké místo, kde to funguje podobně? 

Obrázky: healthyfoodhouse