Nejlepší barvy, které můžete kombinovat s růžovou. Zapomeňte na předsudky a oživte svou domácnost

Fotografie: Depositphotos

Pokud máte rádi růžovou, tak určitě víte, jak obtížné někdy může být ji s něčím dát dohromady tak, aby to vypadalo stylově a elegantně. S kombinacemi níže rozhodně neuděláte přešlap.

Růžová barva už dávno není pouhé vyjádření holčičích dětských pokojíčků. V dnešní době si můžete dovolit použít růžovou barvu jakkoliv. V podobě oblečení, auta či například do designu. Většina růžových odstínů může vypadat dobře skoro v každé barevné kombinaci. Ale přeci jen zde máme odstíny, které k sobě pasují lépe. Pokud si nejste jistí či naopak nemáte s navrhováním místností zkušenosti, budou se vám tyto tipy určitě hodit.

Růžová a zelená

Tato kombinace se v posledních letech stala velmi populární. Díky jejich kontrastu můžete vytvořit zářivý vzhled, který oživí každou místnost. Zelená je uklidňující, zatímco růžová je jemná a pohádková. Pro jejich vlastnosti se budou hodit do ložnic či koupelen. Tyto barvy je dobré podložit temnějším podkladem.

Růžová a šedá

Smícháním těchto dvou barev vytvoříte propracovaný vzhled. Elegantní šedá je dokonalým protipólem pro cukrovou růžovou. Nejlepší je, že nemusíte složitě vymýšlet, v jakém poměru vymalujete místnost. Pokud budete mít celý prostor růžový a jeden kus nábytku šedý, může to změnit úplně celý dojem. Šedá zabrání tomu, aby růžová barva místnost pohltila.

Fotografie: Freepik

Růžová a modrá

Tato kombinace zní hodně troufale a možná máte obavy, že dopadne spíše jako paskvil. Pravdou ovšem je, že protiklady se přitahují a smíchání těchto barev je tomu důkazem. Navíc to nemusí být úplně výrazná kombinace, méně je někdy více. Pokud zvolíte pro celou místnost růžovou a jen detaily modré, vytvoříte klidný prostor.

Růžová a bílá

Jednoduchá, jemná a přesto tak elegantní kombinace. Růžová s bílou vytvářejí klidná a svěží místa, která jsou vždy příjemná na pobyt a teplá. Smícháním těchto barev nemáte šanci něco pokazit, protože většina bílých odstínů funguje s těmi růžovými. Zvláště světle růžová s čistou bílou je perfektní sestava pro ložnici.

Fotografie: Depositphotos

Růžová a černá

Spojení odstínů černé a růžové bude vždy fungovat. Díky této souhře budete mít vždy jistotu, že výsledný prostor bude působit propracovaně, dospěle a elegantně. Dokonce jen obyčejné zpestření jinak růžové místnosti dodá na celkovém dojmu vážnosti a dramatičnosti. Pokud vložíte do růžové místnost černou barvu, krásně tím vyrovnáte živou a hravou energii, kterou si s sebou růžová nese. V opačném případě růžová zabrání tomu, aby černá místnost působila příliš ponuře.

Zdroj: Redakce