Beton, rez nebo diamanty – nový hit na stěnách interiérů

Na zdi v obýváku nemusíte mít jen obyčejnou barvu nebo tapetu. V módě jsou nyní strukturované efekty. Efekt písku, měsíční skály, diamantového prachu, rzi a další. Stačí si jen vybrat, jaký efekt chcete mít na stěnách u vás doma.

Různé strukturované a kreativní nátěry výtečně doplňují styl interiéru. Stěny se tak díky těmto efektům sávají přímou součástí vámi vybraného designu. Výběr barev, materiálů a efektu povrchu interiérových stěn je pro mnohé obyvatele domácnosti dlouhodobá záležitost. Ne každý se hrne do každoročních úprav stěn. Právě proto je důležité nepodcenit výběr efektu/nátěru.

Podtržení industriálního stylu

K trendům posledních let v interiérovém designu patří industriální styl.  Inspiraci čerpá z 19. století, kdy na okraji měst začali vznikat výrobní haly (továrny), které se postupem času rozšířili také do městských center. Později se pak tyto objekty začali rekonstruovat a využívat jako obytné prostory. K charakteristickým prvkům patří surový beton, cihly, málo opracovaný povrch, ocelové konstrukce, potrubí, nemalé množství různých textur a nedokonalých povrchů. Zapomenout nesmíme ani na svítidla. Lampy s kovovým vzhledem a velké žárovky visící na kabelu. Právě k tomuto stylu se hodí stěny s efektem rzi anebo betonu.

Třpytivé stěny pro glamour

Pro tento luxusní styl je typické, že se vše musí blýskat a zářit. Vysoký lesk nábytku včetně doplňků. Lesklé zlato, stříbro, brokát, sklo. K typickým barvám pro glamour styl patří syté barvy: bordó, černá, rudá, temně fialová, zlatá, stříbrná, ale i bílá či slonovinová. Stěny s lesklými obklady nebo blyštivými třpytkami. Právě zde se hodí třpytkový nátěr – designová interiérová barva se třpytkami. Vykouzlí tak jednoduše luxusní vzhled v každé domácnosti. Velmi využívaná je také do dívčích pokojíčků – život jako na zámku, stvořený pro malou princeznu.

Obrázek: mikecommito.com, archiportale.com