Home staging aneb jak nafotit byt, aby se sám nabízel k prodeji?

Nabídnout nemovitost k prodeji je poměrně náročný proces, kde o výsledné ceně rozhoduje každičký krok. Dokonalé fotografie hrají přitom klíčovou roli. Rozhodnou o zájemcích a době, jestli nemovitost prodáte rychle anebo pomalu. Home staging je vlastně příprava nemovitosti k prodeji či pronájmu a perfektní (profesionální) prezentace na trhu.

Pokud na inzertních/realitních serverech, kde nemovitost nabízíte, budou nekvalitní a nic neříkající fotografie, nezaujmou zájemce a ti budou hledat dál. Jestliže chcete nemovitost skutečně prodat, pak ho musíte vyfotit tak, aby fotografie na první pohled zaujaly.

Jak připravit nemovitost na focení

Jako první krok je nezbytný důkladný úklid. Pamatujte, že objektiv odhalí veškeré nedostatky a jen tak něco vám neodpustí. Okna musí být čistá, umytá. Postel krásně čistě povlečená, ustlaná. Koupelna se musí doslova blýskat. Všechny zbytečnosti odstraňte – tím myslíme použité ručníky, houbičku na nádobí z kuchyňského dřezu apod.

Zkrátka vše musí být čisté, úhledné a nenechávejte žádné zbytečnosti, které by kazily dojem. Týká se to i osobních věcí, jako jsou fotografie na zdech, kabáty na věšáku či obuv v předsíni. Člověk, který si fotografii prohlíží, musí být dojem, že se do takového bytu může a chce ihned nastěhovat.

Jak vylepšit interiér

Uklidit provozní nepořádek a vše naleštit je věc jedna, druhá však je, jak zajistit, aby byt nepůsobil hole, neútulně, neosobně. S tím vám pomohou dekorace. Může to být miska s ovocem, krásná váza s kytkou, originální obraz v obýváku, zajímavý přehoz na pohovce.

Mimo rekvizit je důležité i vhodné osvětlení, proto je lepší pořizovat snímky během dne. Focení v podvečerních hodinách s bleskem či na mobilní telefon je nevhodná varianta. Pokud se na profesionální focení interiéru necítíte, pořiďte si profesionála. Určitě se to vyplatí a vynaložené náklady se vám vrátí.

Obrázek: pixabay