Čas pro relaxování aneb jak si doma nejlépe odpočinout po náročném pracovním dni

Z práce se domů člověk většinou vrací unavený, a to jak fyzicky, tak psychicky. Záleží samozřejmě na tom, jak náročnou práci kdo má. Nicméně vždy je potřeba načerpat nové síly. Vypnout, uvolnit se, odreagovat.

Způsobů, jak načerpat síly, regenerovat a odpočívat existuje mnoho. A každému může vyhovovat něco naprosto odlišného. Záleží, zda máte práci fyzicky náročnou nebo spíš práci sedavou, kancelářského typu. Neexistuje žádný zaručená návod. Je potřeba zkoušet, co komu vyhovuje nejlépe. Mimo práce, i když je člověk unavený, je potřeba pěstovat nějaké hobby. A žít i mimopracovní život. Přinášíme tipy, jak se po práci odreagovat, vypnout, odpočívat.

Malujte

Samozřejmě nemáme na mysli, abyste se pustili do výmalby bytu. Kupte si barvy, papír nebo plátno a malířský stojan. Kreslete kytky, stromy, nebe, potok, lidské tváře, mandaly -co jen vás napadne. Malování je vynikající terapie proti stresu.

Cvičte

Cvičení je potřebné zvlášť u lidí, kteří mají sedavé zaměstnání. Určitě nemusíte trhat rekordy, potit krev. Stačí 5 až 10 minut skákání přes švihadlo nebo jiné dynamické cvičení na zahřátí a přidat 20 minut protahovací cvičení. Výborná je například jóga, která má mnoho zdravotních benefitů. Posiluje tělo i ducha.

Nechte si provést masáž

I masáž má na tělo a psychickou stránku člověka blahodárné účinky. Prokrví a zahřeje ztuhlé tělo, má detoxikační účinky, posílí imunitu, uleví ztuhlým zádům a odstraňuje stres. Na masáž si můžete někam zajít nebo si pozvat maséra/masérku rovnou domů.

Ponořte se do bylinek

O aromaterapii už jste patrně slyšeli. Kupte si bylinky a připravte si z nich příjemnou koupel. Bylinky mohou být sušené nebo formou éterických olejů. Ponořte své unavené tělo do příjemně teplé vody a vdechujte vůni bylinek. Na takovou koupel je lépe mít čas. Nikam nepospíchat a nenechat se ničím a nikým rušit. Zapomeňte na mobil a starosti všedního dne. Pusťte si k tomu ještě i příjemnou relaxační hudbu.

Meditujte

Zbudujte si doma klidné místečko – relaxační koutek. Naučte se alespoň na chvíli vypínat. Nechat odplout veškeré myšlenky, které vás tíží. K tomu je zapotřebí příjemné a klidné místo. Je jedno, zda budete sedět nebo ležet. Chybět by v takovém koutku neměly zelené rostliny.

Obrázky: weeklysauce, corsoitalianews