Chata v Orlických horách elegantně spojuje přírodu a modernitu

Chata Bukačka ve den
Fotografie: se souhlasem Gebas Atelier Architects

Horská chata je skvělé místo pro rekreační pobyt nebo dovolenou. A to nejen v zimě. Během celého roku zde strávíte příjemné chvíle s partnerem, kamarády nebo rodinou.

Moderní horská chata Bukačka se nachází v Orlických horách, v malebném údolí na jihozápadním úbočí Bukové hory. Obec, kde je chata situována, se jmenuje Čenkovice. Tato oblast je součástí přírodního parku Suchý vrch – Buková hora. Chata Bukačka byla vystavěna ve skandinávském stylu a její koncept vzešel od architektů společnosti Gebas Atelier Architects. Objekt je zděný z keramických broušených cihel, lepených na zdící pěnu; zateplen je minerální izolací.

Horská chata ve skandinávském stylu

Stropní konstrukce je dřevěná trámová; trámy jsou přiznané a jedinečným způsobem dotvářejí interiér. Vysokou budovu s dřevěným a kamenným obkladem a sedlovou střechou doplňuje antracitová falcovaná střešní krytina. Tento vzhled velmi dobře dotvářejí hliníková okna a venkovní dveře rovněž v antracitovém barevném odstínu. Po obou stranách střechy jsou nástavby s celou řadou oken. Celé provedení exteriéru i interiéru je ve světlém dřevě s kovovými antracitovými akcenty.

Krbová kamna
Fotografie: se souhlasem Gebas Atelier Architects

À propos – okna… Nejen, že přivádí do interiéru potřebné prosvětlení a vzdušnost, ale volba jejich typu skvěle podtrhuje skandinávský styl, jenž pro výstavbu v dané lokalitě zvolil tým architektů společnosti GebasAtelierArchitects. Na počátku majitel domu tyto architekty oslovil s požadavkem, aby převažoval moderní styl, avšak spíše ve strohém pánském pojetí – tedy praktičnost a minimalistický vzhled. A to se v plné míře podařilo.

Rodina toužila po vlastním bydlení. Svépomocí a levně si přestavěli chátrající domek po prarodičích

Interiér si majitel chaty navrhl sám – to se dovídáme přímo z webu ChataBukačka. Veškerý nábytek je vytvořen z masivního dubového dřeva a byl vyroben na míru na zakázku. A sám majitel má v chatě zřízeno své soukromé zázemí.

Interiér na míru potřebám majitele i hostů

V chatě se nachází pět pokojů (dva 5lůžkové a tři 4lůžkové), může se tam tedy ubytovat 22 osob. Každý pokoj má svou vlastní koupelnu se sprchovým koutem; ručníky a osušky jsou k dispozici. V této moderní chatě se dále nalézá lyžárna, šatna a luxusně vybavená společenská místnost, kde je instalován stůl pro 14 osob, sedací souprava, krbová kamna. A televizor s připojením k internetu.

Součástí společenské místnosti je plně vybavená kuchyň s velkým ostrůvkem, v němž je z jedné strany zabudovaná vinotéka. Vybavení zahrnuje dvě ledničky s mrazákem, troubu elektrickou i mikrovlnnou, myčku na nádobí, varnou desku, kávovar, varnou konvici, topinkovač a výčep. Z této místnosti můžete francouzským oknem vyjít rovnou na velkou terasu s venkovním posezením, grilem a ohništěm.

Relax a sportovní aktivity v dané lokalitě

Nadmořská výška této oblasti je kolem 750 metrů a najdete zde všechno, co člověk potřebuje k relaxaci, zimnímu i letnímu sportování, turistice a podobně. Včetně zdravého ovzduší.

Než však na dovolenou odjedete, postarejte se o svoje pokojové rostliny. Už dříve jsme na BydlímeÚtulně psali, jak to udělat, aby přežily i týdny. A pak můžete bez obav vyrazit na cesty.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*