Chybí vám v domě či bytě úložný prostor? Zkuste chytré způsoby na využití prostoru pod schodištěm

Bydlíte v rodinném domku či mezonetovém bytě a máte pod schodištěm nevyužitý prostor? Pak je to určitě škoda a vyplatilo by se vytvořit tam úložný prostor, šatnu, relaxační koutek, pracovní kout nebo třeba hernu či obrázkovou galerii. Každý dle svého uvážení a preferencí. Přinášíme vám inspirativní nápady, jak takový prostor využít.

Vstupní koutek

Pokud máte schodiště hned z předsíně, hodilo by se místo využít pro vstupní koutek. Jestli tam umístíte stoleček, lavičku anebo elegantní odkládací nábytek na šaty, to už záleží na vás. Rozhodně by měl být koutek úhledný a uklízený. Přeci jen je to první, co člověk uvidí po vstupu do domu.

Úložný prostor

Kdo říká, že úložný prostor se týká pouze oblečení či obuvi? Ukládat do takového koutku můžete cokoliv. Třeba i dřevo k topení, jako na tomto obrázku. Jestliže si doma přitápíte, lze volné místo využít i takto.

Relaxační koutek

Volný prostor pod schodištěm může sloužit i jako relaxační koutek pro vypití dobré kávy a přečtení oblíbené knížky. Posedět tam však můžete i s kamarádkou u šálku bylinkového čaje.

Herní koutek

Zahrát si můžete karty anebo jinou deskovou hru. Případně využít koutek ke čtení, studiu anebo jen lelkování. Pokud se nachází v blízkosti hlavních dveří, můžete tam usadit i návštěvu. Třeba děti, které čekají na ty vaše, až se vypraví do školy.

Umělecká zeď

Prostor pod schodištěm lze využít i k vystavení různých cenných předmětů. Ať už jde o sbírku nádobí, obrazy, fotografie, suvenýry z cest.

Pracovní koutek

Pracovní koutek se stává čím dál častěji nutným vybavením domácností. Ať už pro práci z domova anebo pro běžnou denní rutinu. Jestliže nemáte ještě doma pracovní koutek, možná se přímo vybízí tato možnost v nevyužitém prostoru pod schodištěm.

Knihovna

Čtete rádi knihy a máte jich už tak moc, že nevíte, kam všechny uložit? Co tak zbudovat jednu pořádnou knihovnu, kde si knihy můžete přehledně uložit. Líbila by se vám taková knihovna? Nám tedy rozhodně.

Skrytá skřínka

Každý uvítá další skladovací místnost. Zde se nabízí možnost zbudování krytého úložného prostoru. Ať už na obuv, oblečení, úklidové pomocníky anebo jako komoru na skladování některých potravin. Stylový stůl a taburet zajistí útulný a zabydlený dojem.

Obrázky: housebeautiful