Co si váš pes doopravdy myslí. Z výrazů psích mazlíčků je to v některých případech zcela jasné

Fotografie: Pixabay

Psi jsou nejlepším přítelem člověka a přesto, že neumí mluvit, jejich výraz může hodně napovědět, co si myslí. Z tohoto důvodu se jedna německá fotografka rozhodla udělat projekt, kde jsou psi hlavními hvězdami. A důležité je zde přitom to, co si myslí přesně ve chvíli, kdy jsou vyfotografováni. Tento projekt dostal název „Psi zpochybňující zdravý rozum fotografa“ a má obrovský úspěch po celém světě.

Jedinečný projekt

Elke Vogelsang neboli Wieselblitz je německá fotografka lidí a mazlíčků. Do psů je naprosto šílená a miluje je nade vše. Naštěstí dokázala spojit své dva koníčky dohromady a živí se tím, co jí skutečně baví, a to fotografováním psů. Svými psími portréty se snaží zkoumat různé výrazy a postoje psů. Fotky jsou bez ohledu na objekt o emocích a osobnosti.

Tento projekt proto vzala jako výzvu. Líbilo se jí totiž získávat vtipné, hloupé a někdy dokonce melancholické výrazy. Jedná se samozřejmě o momentky zachycené během zlomku vteřiny. Lidé mívají často vlastní výklady psích výrazů.

Fotografie: ImgurPhotos / Elke Vogelsang

Dokonce i psi mohou vypadat, že se smějí, nebo vypadají smutně. Stejně jako všichni milovníci psů, i zde najdeme známky humanizace. Faktem ale zůstává, že psi cítí stejnou skálu emocí, jako lidé. A některé ze snímků jsou skutečně vtipné.

Fotografie: ImgurPhotos / Elke Vogelsang

Netradiční portréty

Možná se budete divit, ale majitelé psů chtějí často jejich portréty. Tato umělkyně se snaží, aby nebyly úplně tradiční, ale aby snímky skutečně zachytily osobnost, náladu a emoci realisticky. A přímo si libuje ve zmatených a nepředvídatelných výrazech. Jednou zjistila, že na některých fotkách to vypadá, jako by si pes myslel, že fotograf přitom o rozum.

Fotografie: ImgurPhotos / Elke Vogelsang

A právě z toho důvodu se pustila do výběru těchto jedinečných fotografií, které majitele psů zaručeně rozesmějí a zahřejí u srdce pokaždé, když je uvidí. I přesto, že se nejedná o typické portréty, mohou si je majitelé pyšně pověsit doma na zeď. Vždyť nejlepším na psech je, že se s nimi člověk nikdy nenudí.

Fotografie: ImgurPhotos / Elke Vogelsang
Fotografie: ImgurPhotos / Elke Vogelsang

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]