Díky jednoduché a málo nákladné rekonstrukci má tento byt zajímavý skandinávský styl

Krásné a pohodlné bydlení je snem každého člověka. Co je dnes velkým trendem, to je čistý stylový skandinávský styl. Ne každý si bohužel může dovolit koupit nový byt, a tak spoustu z nás musí byt, který si pořídí, nejprve zrekonstruovat. Dnes vám přinášíme inspiraci na to, jak jednoduše a funkčně se dá při troše šikovnosti a kreativity zrekonstruovat obyčejný malý byt tak, že z něj vytvoříte krásný sofistikovaný byt, který vám budou všichni závidět.

Jen pro úplnost dodejme, že se jedná přestavbu bytu o rozloze padesát tři metrů čtverečních ve švédském Göteborgu.

Místo spíže prostorná skříň

V bytě se původně nacházela malá místnost, která sloužila jako spíž. Toho se majitelé při rekonstrukci rozhodli využít a přeměnit tento prostor na velmi důmyslný úložný prostor. Ke svému životu totiž potřebujeme poměrně velké množství věcí, v malém bytě na ně často není místo. V původní spíži bylo ale možné postavit velmi prostornou skříň s mnoha policemi, košíky a zásuvkami.

Tato skříň se tak hodí nejen na uskladnění oblečení, ale také dalších věcí, které jsou v domácnosti potřeba. Vše je úhledně uložené a navíc případná návštěva o tomto prostoru nemusí mít ani ponětí. Velmi důmyslné je také osvětlení celého prostoru.

Vše v jednom

Tento byt byl původně tvořen pouze jednou místností, po rekonstrukci v něm lze bez problémů rozeznat obývací část, kuchyňskou část, jídelní část, ložnici, a dokonce i pracovnu. Také nábytku je třeba v malém bytě věnovat zvýšenou pozornost. Neměl by nikdy působit příliš masivně a těžkopádně, velké obývací stěny do malého prostoru rozhodně nepatří, bohatě postačí několik skříněk, stůl a sedací souprava. V chodbě nebyl prostor pro skříň, a tak problém s tím, kam pověsit kabát, vyřešily jednoduché háčky na stěně. Vše působí velmi vzdušně, ale zároveň pohodlně a čistě.

Barvy a doplňky

Je obecně známo, že prostor opticky zvětší i použití světlých barev a sofistikované využití vzorů. Obě tyto charakteristiky zrekonstruovaný byt dokonale splňuje. Jak vidíte na fotografiích, podlaha, stěny, kuchyňská linka i většina nábytku jsou převážně v bílé barvě, která je pro skandinávský styl typická. Aby ale byt nepůsobil příliš nudně, jsou v něm velmi důmyslně použity i další barvy, například šedá v případě sedací soupravy, červená v případě křesla a koberce či modrá tapeta na chodbě. K celkové atmosféře velmi přispívá i jedna odhalená cihlová stěna v obývacím pokoji a také zajímavé obrazy na stěnách.