Drobné úpravy, které změní vaši kuchyni k nepoznání

Rádi byste změnili vzhled vaší kuchyně, ale do nákladné renovace se vám nechce? Pak věřte, že i malé úpravy dokáží velké věci. Není nutné bourat, přestavovat a renovovat od základů. Atmosféru i vzhled kuchyně zvládnete i snadnějším způsobem. Samozřejmě můžete kuchyňskou linku natřít, otapetovat, pořídit novou pracovní desku i dřez, ale bez některých malých kroků atmosféra zůstane, i když se vzhled změní. Proto tyto drobnosti nepodceňujte.

Zbavte se všeho, co nepoužíváte

Malá inventura neuškodí. Projděte veškeré kuchyňské náčiní, nádobí, mlýnky, kávovary…a zbavte se všeho, co již delší čas nepoužíváte nebo neslouží jak má. Místo toho si pořiďte něco nového, co bude sloužit jak má a budete to používat. Vaše kuchyně se tím opět rozzáří a získá novou atmosféru, závan čerstvého.

Bylinky

Pokud nemáte v kuchyni ještě bylinky, napravte to. Ty do kuchyně prostě patří. Dodají pozitivní energii, vypadají úžasně a umístěné do správných truhlíků i ozdobí. Navíc jsou voňavé a zdravé.

Nádobí na stěně

Je-li vaše kuchyně menších rozměrů a bojujete s úložným místem, můžete si pomoci tím, že některé nádobí pověsíte na stěnu. Věšet můžete na jednotlivé háčky nebo použít moderní závěsný kuchyňský systém. Viset mohou hrnce, pánvičky, hrníčky nebo nože na magnetické liště. Ušetříte tím úložné místo i peníze za zbytečné dekorace – stylové nádobí může být skvělou dekorací i funkčním vybavením.

Otevřené police

Otevřené police jsou velmi módní záležitostí. V podstatě tak lze snadno předělat i starší kuchyňská linka. Odmontujete horní dvířka, skřínky upravíte, natřete a můžete do nich uložit potraviny v dózách, hezké nádobí nebo nejoblíbenější kuchařky s recepty, které chcete mít po ruce. Zvlášť v malé kuchyni se tak otevře prostor a nebude působit tak stísněně.

Nová barva

Nic nezmění vzhled i atmosféru kuchyně tak, jako nová svěží barva. Nebojte se použít klidně i nějakou výraznou barvu, nemusíte malovat totiž hned celou kuchyni, mnohdy stačí jedna či dvě stěny.

Přeorganizujte kuchyni

Mnohdy stačí jen kuchyň přeorganizovat. Vyhodit staré a nefunkční, nahradit funkčními a novými věcmi, uklidit na pracovní desce a kuchyni trochu provzdušnit. Mnohdy pomohou i maličkosti, jako jsou nové utěrky, ubrus, prostírání, podsedáky na židli či záclonka.

Obrázky: pixabay