Elegantní jeskynní bydlení nabízí dostatek světla i útulný interiér v gotické atmosféře

Fotografie: ArticCynda / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Zpátky do pravěku? Ale kdeže! Tohle AirBnB, kde se lze ubytovat, je sice v jeskyni, ale vybavení je pojato více než moderně. Je tu i vířivka.

Netradiční ubytování, pokud jsou opravdu unikátní a především dobře udělaná, představují doslova trefu do černého. A tento byt se dvěma ložnicemi a plnohodnotným zázemím, který se nachází ve velké jeskyni, obojí rozhodně splňuje na jedničku.

Jako člověk jeskynní

Na soukromém pozemku o více než 34 akrech se mezi stromy a skalními „horami“ nachází unikátní ubytování. Skrývá se pod převisem a vybudované je celé v jeskyni. Trochu tak připomíná bydlení pod zelenou čepicí, o němž jsme psali na Bydlíme Útulně. Majitelé se pro tuto jeskyni rozhodli proto, že je největší (nabízí 140 m2 obytné plochy), a také proto, že je přístupná ze silnice. O svou luxusní „chalupu“ se rozhodli podělit přes AirBnB.

Z technického hlediska je nutné nejdříve vyvrátit domněnku, že bydlení v jeskyni je zatuchlé, tmavé a stísněné. Vlhkost vzduchu zde systematickou cirkulací a důmyslným systémem odvlhčování dosahuje průměru, jaký je v běžných domácnostech. O vytápění se starají nejen krbová kamna, ale také podlahové topení. I přestože jeskyně je „přiznaná“, tedy na kámen si můžete sáhnout na zdech i stropě, interiér je příjemný. A díky obrovskému francouzskému oknu také plný denního světla.

Interiér lpící na detailech

Celá jeskyně je pojatá v gotickém designu, jak lze vidět na ShockMansion. Prvky tohoto ne úplně obvyklého stylu, lze nalézt nejen na první pohled, ale i na ten druhý. Zatímco velká knihovna z masivního dřeva, jež je podle DesignHG charakteristickým rysem, upoutá hned, na míru pořízené židle s lomeným zdobením spíše později. Majitelé jeskyně si zkrátka bravurně pohráli s detaily, a to i v jednotlivých místnostech.

Moderní nomádka žije s kočkou v plně vybaveném autobusu. Ve svépomocí postaveném voze šťastně cestuje

Zatímco ve společném prostoru vládne otevřený koncept, soukromé pokoje jsou ukryté po stranách. Z místnosti, jež slouží jako obývací pokoj, kuchyně s jídelnou a také biliárový „salónek“, je tak přístup do obou ložnic, které ubytování nabízí. První pokoj má temně zelený nádech, zatímco druhý je sytě karmínový. Obě ložnice pak mají vlastní sociální zázemí.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]