Energie z kuchyně ovlivní celou domácnost – vybavte ji tedy správně

Jestli člověk někde tráví ve své domácnosti nejvíc času, pak je to právě kuchyně. Snad i proto se jí podle tradičního čínského učení Feng Shui přezdívá srdce domova. Energie vycházející právě ze srdce domova ovlivňuje údajně náladu celé domácnosti.

Jestliže však místo proudění energie dáváte přednost spíš svému instinktu, pak se jej neobávejte poslechnout. Důležité totiž je, aby se vám ve vlastní kuchyni líbilo, vaření v ní bylo příjemné a bavilo vás to.

Pokud vám stávající dispozice kuchyně z nějakých důvodů nevyhovují, pak je čas na změnu. Důležitým krokem při rekonstrukci kuchyně je správný půdorys. Ačkoliv se dříve hojně využívalo kuchyňských sestav do písmene L či U nyní jsou v kurzu dvě rovnoběžné kuchyňské linky, jestliže vám to prostor umožňuje, můžete to vyzkoušet.

Proč je tato varianta lepší?

U linek do písmene L nebo U se nachází mnoho těžko přístupných ploch a slepých rohů, které patří ke stále méně oblíbeným. V některých kuchyních však bohužel instalace dvou rovnoběžných linek není možná.

Dnešní kuchyně se začínají stávat „laboratoří“ při přípravě jídel a kuchyňští pomocníci začínají zabírat hodně místa. Sestavy kuchyňských linek do L či U přestávají fungovat, jelikož ke spotřebičům potřebujeme přímý přístup, a to do rohových částí jde jen těžko. Rovná a přístupná část linky umožňuje větší pracovní plochu, lepší přístup, více úložného místa.

Kde se dvě rovnoběžné linky hodí?

Tato sestava je ideálním řešením do větších kuchyní, případně kuchyní jejích součástí je i obývací část. Linka tak může tvořit samostatný ostrůvek, který opticky rozdělí obě místnosti. Vyšší část linky u stěny s návaznosti na vodu a odpad, nižší část linky proti ní jako varné centrum. Nicméně může to být i obráceně. Záleží, jak máte řešeny odpady a vodu.

Právě tato část může být postavená v prostoru, jako ostrůvek rozdělující místnosti. Z druhé strany linky lze pracovní desku protáhnout a umístit barové židle. Tak vznikne i barový pult. Tedy linka + stůl v jednom. Ale ať už si kuchyni zařídíte, jak chcete, důležité je cítit se v ní skvěle.

Obrázek: pixabay.com