Netušila jsem, na co moje sestra potřebovala půjčit starou misku. Vyrobila z ní jednoduchý květináč

Fotografie: Depositphotos

Zkrášlete si terasu, balkón nebo verandu nečekaně efektivním květináčem z betonu. Uvidíte, že vás jeho výroba bude bavit.

Vlastnoruční výroba je originální a neotřelá. Kreativní proces navíc uklidňuje mysl a harmonizuje tělo. Nebojte se proto experimentovat a vytvořte si společně s námi dvoudílný baňatý květináč, který doslova rozsvítí celou vaši zahradu.

Beton slaví úspěch

Betonové květináče, ač jsou ze surového materiálu, často skýtají větší estetickou podívanou než ty plastové. Především pro venkovní použití je výhodou jejich stabilita, daná těžkou vahou, ale také odolnost proti jakémukoliv počasí, jak uvádí web Medium. Právě proto je jejich pořizovací cena obvykle hodně vysoká. Což vám ale nemusí vadit, za předpokladu, že se nebojíte ušpinit si trochu ruce a sami si ho vyrobit.

Před nedávnem jsme na BydlímeÚtulně sdíleli inspiraci na podomácku vyrobený květináč za pár korun. Nicméně jeho klasický, jednoduchý tvar neskýtá pro pravé kreativce žádnou výzvu. Tou je teprve dvoudílný baňatý květináč. Ani jeho výroba není ale nijak složitá a postačí vám na ni jen pár surovin.

Našla jsem starý deštník a podle tohoto postupu z internetu jsem vytvořila nádhernou zahradní dekoraci

Jak na výrobu květináče krok za krokem

Na vytvoření jednoho květináče potřebujete:

  • misku nebo cedník,
  • cement,
  • písek,
  • potravinovou fólii.

Začněte miskou – pokud je děrovaná, obalte ji pevně zvenčí potravinovou fólií. Pokud zvolíte nějakou zdobenou, jako doporučuje i portál Dzen, váš květináč bude o to zajímavější. Připravený „obal“ vylijte z vnitřní strany cementem smíchaným s trochou vody. Vytvoříte si tak základ. Na něj poté naneste vrstvu směsi vytvořené z jednoho dílu cementu, tří dílů písku a vody. Do dna nezapomeňte udělat odtokový otvor.

Poté, co první díl zatuhne, ho vyjměte z misky. Do ní stejným způsobem vytvořte druhý díl květináče, zde nezapomeňte udělat větší otvor ve dně. Do něj později zasadíte květiny. Až vám zatuhne i druhý díl, spojte ho s prvním přes hranu. Hotový květináč ozdobte akrylovými barvami podle svého vkusu.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*