Jak udržet domácnost v teple a ušetřit tak na účtech za vytápění

Fotografie: Freepik

Účty za topení mohou být někdy velmi nepříjemné. Existuje přitom snadný způsob, jak trochu ušetřit, a byt bude teplejší. Podívejte se na skvělé tipy a triky na zateplení, které vám ušetří peníze.

Zateplení domu i bytu je velice důležité. Pokud ho nemáte dost kvalitní, zbytečně platíte vysoké účty. Radiátory se nejčastěji umisťují na vnější strany a pod okna v souladu se zásadou, že se nejlépe hodí tam, kde dochází k největším tepelným ztrátám. Stojí však za to omezit únik tepla stěnami. A zde se hodí zmíněný trik. Musíte mít po ruce jen lepenku a alobal.

Fotografie: Freepik

Jak si vyrobit domácí izolaci?

Karton opatrně zabalte do hliníkové fólie a umístěte jej za topení. Lesklá strana musí směřovat k radiátoru. Nejlépe bude fungovat, když použijete silnější, odolnější fólii. Izolace, kterou jsme vytvořili, omezuje absorpci tepelné energie stěnami, čímž snižuje spotřebu energie potřebnou k vytápění místnosti a vašeho celého domova bez ohledu na jeho orientaci a velikost.

Fotografie: Freepik

Jednoduchý trik, který vám ušetří peníze za vytápění

Jen málo lidí si je vědomo skutečnosti, že plastová okna mají letní a zimní režim. Přizpůsobují se totiž venkovní teplotě. V létě propouštějí více vzduchu a v zimě méně vzduchu. Změna je velmi snadná a výhody jsou obrovské. Nejlepší je změnit režim okna na konci podzimu, když venku začne být zima. Okno v letním režimu pouští chladný vzduch do bytu nebo domu. Když je venku horko, je to spása, ale když přijde zima, musíme více a více topit, a tedy i více platit.

Chcete-li okno přepnout na zimní režim a utěsnit ho, potřebujete jen standardní imbusový klíč (průměr 4 mm), který najdete v každém obchodě se stavebním materiálem. Otevřete okno. V jeho spodní části najdete otvor. Vložte do něj klíč a otočte jím ve směru hodinových ručiček. To stačí ke změně režimu z léta na zimu a utěsnění okna asi o 1,5 mm.

Nezdá se to moc, ale věřte tomu, je to velký rozdíl. Chcete-li obnovit letní režim, udělejte to samé, ale na druhou stranu. Otočte tedy doleva. Jde o velmi jednoduchý krok, který zvládne každý, a přitom vám ušetří dost peněz.

Zdroj:: Goodhousekeeping

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]