Koberec byl takto čistý naposledy v obchodě. Rychlý roztok s pracím práškem v hlavní roli vše zařídí

Fotografie: Depositphotos

Znečištěné či skvrnité koberce jsou problémem nejedné domácnosti. Těchto nepříjemností se můžete úplně jednoduše zbavit díky naprosto jednoduchému triku.

Spousta lidí má ve své domácnosti problém se špinavým kobercem. Samotná pokrývka podlahy je mnohdy velmi dekorativním prvkem. Jakmile se zašpiní, už funkci dekorace moc neplní. V redakci máme také jeden koberec, který je velmi často znečištěný. Přitom stačí naprosto jednoduchý trik, díky němuž se špíny a skvrn zbavíte efektivně, rychle a jednoduše.

Čištění se může prodražit

Zbavit se skvrn nebo zašlé špíny z krásného koberce může být někdy velikým problémem. Jistým řešením jsou na to drahé přípravky, které však nemusí fungovat spolehlivě, nebo dokonce nefungují vůbec. Navíc v nich může být obsažena různá chemie, jež nebude přátelská k domácím mazlíčkům. Další možností je pozvat si na to specializovanou firmu, avšak za její práci člověk utratí velkou spoustu peněz.

Můžete být nemocní

Ve špinavých kobercích se také velmi často mohou vyskytovat různí škůdci. Na webu ČtiDoma se můžete dočíst více o těchto nežádoucích parazitech. Někteří další škůdci vám potom mohou způsobit různé zdravotní problémy, mezi něž patří třeba i astma. Je proto velmi důležité udržovat koberce čisté.

Vytvořte si roztok

K účinnému vyčištění koberce stačí vytvořit jednoduchý roztok. Do nádoby dejte 1 lžíci čpavku, 3 lžíce pracího prášku a vše zalijte horkou vodou. Veškeré přísady důkladně rozmíchejte a následně pomocí hadru nebo houbičky tento roztok aplikujte na koberec. O podobném triku s trochu jiným roztokem jsme již na webu BydlímeÚtulně psali také v minulosti. Celý přípravek důkladně vetřete do koberce, čímž byste měli vyčistit i hlubší vlákna.

Zářivě čistá okna ocení i kolemjdoucí na ulici. Mezi účinné domácí pomocníky patří i bílý ocet

Koberec
Fotografie: Pixabay

Koberec čistěte pravidelně

Váš vyčištěný koberec už stačí nechat jen uschnout a máte hotovo. Pro lepší čistotu a výsledky byste měli svou pokrývku podlahy čistit pravidelně. Koberec byste tak měli čistit alespoň jednou za 3 měsíce, jak uvádí i AENO. Díky tomuto skvělému triku vám to zabere pár minut a předejdete tím nepříjemnostem či zdravotním potížím.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]